UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

GÜNÜN OLAYI! HAITI KONSOLOSU ASFALTÇI METİN GÜNEŞ ÇIKTI!

8 Türk’ün Haiti’de kaçırılmasından sonra Haiti’de yakınları olanlar haber almak için Türkiye’de bu konuda muhatap olacak bir yer aramaya başladıklarında, Haiti’nin Türkiye’de sadece İstanbul’da olmak üzere bir fahri konsolosluğu olduğunu öğrendiler.

GÜNÜN OLAYI! HAITI KONSOLOSU ASFALTÇI METİN GÜNEŞ ÇIKTI!

Dışişleri’nin sitesinden ulaşılan bilgide ise fahri konsolosun, asfalt ihaleleri ve İstanbul Belediyesine yaptığı 560 milyonluk haciz ile tanınan asfaltçı Metin Güneş olduğu ortaya çıktı!

Yabancı dili olmadığını bildiğimizden, bu başka bir Metin Güneş olabilir mi diye Maslak’taki Met-Gün binasına gidip fotoğraf çektiğimizde kapı girişindeki Met-Gün tabelalarının kaldırılıp Haiti Konsolosluğu plaketlerinin konduğunu görünce aynı kişi olduklarını anladık. Hatta bu asfalt firmasının önüne de “konsolosluk araçlarına aittir” dubaları bile konulmuş.

Özel uçağı da olan Metin Güneş’in Haiti fahri konsolosu olduğunu öğrenince hemen fahri konsolos olmanın avantajlarını araştırdık.

1-Size resmi polis koruması verilir.

2-Binanızda bulunan defterler, kayıtlar güvenlik güçleri tarafından aranamaz.

3-Yurt dışına çıkarken/girerken, özellikle de özel uçağınız varsa, hiçbir aramaya tabi olmazsınız.

Bu çok tartışılacak konuda ister istemez soruyoruz, her isteyen fahri konsolos olabilir mi, ne dersiniz?

METİN GÜNEŞ KİMDİR?

Batmanlı olan Metin Güneş, dört çocuk babası… Google O’nun aşk haberleriyle dolu. Önce Muazzez Ersoy’un menajeri ve sevgilisi olan Metin Güneş, Nostalji albümüyle ciddi paralar kazanmıştı. Sonrasında Gülben Ergen, Elif Güvendik, İrem Otuz, Filiz Su, imam nikahı kıydığı Roman güzeli Ebru, Simge Tertemiz, Sezer Çakır, oyuncu Aslıhan Güner, Türkiye güzeli Sadiye Erik v.s onlarca ÜNLÜ isimle birlikte olunca o dönemin playboyu Erdal Acar’a bile rakip olmuştu. Son olarak yakın arkadaşı Nuri Ensari’nin nişanlısı olan manken Irmak Atuk’la gizli bir evlilik gerçekleştirdi. Oğlu Kadir de babasının yolundan gitti ve Aleyna Tilki ile birlikte çok haber oldu. Hakkında çıkan haberleri anında sildirtebilmesi(!) gücüyle bilinen Güneş’in en yakınları, Adnan Çebi, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Akif Beki, İsmail Küçükkaya, Ömer Çelik, Ahmet Güneştekin ve şarkıcı Tarkan olarak bilinmektedir.

Son Güncelleme: 9.05.2022 20:49:26