UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

EŞCİNSEL İLİŞKİLERİ İÇEREN OYUNLARA YASAK!

Çin’in kadınsı/erkeksi olmayan karakterleri ve eşcinsel ilişkileri teşvik eden, 'Barbarların fethini' veya Naziler ve emperyalist Japonya'nın tarihini değiştirmeye çalışan video oyunlarını yasaklayacağı belirtildi.

EŞCİNSEL İLİŞKİLERİ İÇEREN  OYUNLARA YASAK!

Çin, oyunculara kötü ya da iyi karakteri, kadınsı erkek/erkeksi olmayan kadın karakterleri seçme imkanı veren ya da eşcinsel ilişkileri teşvik eden oyunları yasaklamaya hazırlanıyor.

Sızdırılan bir bildiriye göre, Pekin, artık oyunları bir eğlence olarak değil, 'doğru değerleri' ve 'tarih ve kültürün doğru anlaşılmasını' teşvik ederek, partiye hizmet eden bir sanat biçimi olarak görüyor.

Sputnik'in aktardığına göre, bildiride, “Oyunların oyunculara bu seçeneği vermesi gerektiğini düşünmüyoruz, bu değişmeli" ifadelerine yer verildi.

Hükümet ayrıca, 'barbarların' fethini ve Naziler ve emperyalist Japonya'nın tarihini değiştirmeye çalışan oyunları da yasaklayacak.

Bildirideki bilgilere göre, tüm karakterlerin cinsiyet 'net ve açık' olmalı, belirsiz ve bulanık sınırları olmamalı. Eğer düzenleyiciler, karakterin cinsiyetini hemen tespit edemiyorsa, karakterin ayarları 'sorunlu' kabul edilecek.

 

Son Güncelleme: 3.10.2021 13:52:57
ETİKETLERçin