UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

DOLANDIRICILARA ŞOK BASKIN! KENDİLERİNİ BAKIN NASIL TANITMIŞLAR

Adana'da kendisini kamu görevlisi gibi tanıtıp, şehirler arası güzergahlardaki işletme sahiplerinden asfalt yol yaptırma bahanesiyle para topladığı öne sürülen Müslüm D. ve banka hesaplarını kullandırdığı belirlenen 3 kişi yakalandı. Müslüm D., Onur Ş. ve Adem Y., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

DOLANDIRICILARA ŞOK BASKIN! KENDİLERİNİ BAKIN NASIL TANITMIŞLAR

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, bir kişinin kendisini kamu görevlisi olarak tanıtıp, vatandaşları dolandırdığı bilgisine ulaşması üzerine çalışma başlattı. Yapılan çalışmada şüphelinin Müslüm D. olduğunu belirleyen ekipler, şüpheliyi teknik takibe aldı.

47 BİN TL DOLANDIRMIŞ

Takipte, Müslüm D.'nin, özellikle şehirler arası güzergahlarda bulunan akaryakıt istasyonu ve dinlenme tesislerini arayıp, kendisini Karayolları Bölge Müdürü olarak tanıttığı belirlendi. Müslüm D.'nin bu yöntemle işletme sahiplerine, işletme girişlerinin bozuk olduğunu ve asfalt yaptıracağını söylediği, bunun üzerine de yolladığı banka hesaplarına belirlenen ücreti göndermelerini istediği tespit edildi. Şüpheli Müslüm D.'nin bu yöntemle 12 ilde toplam 15 kişiyi dolandırdığı ve yaklaşık 47 bin TL para topladığı iddia edildi.

GÖRÜNTÜLENİNCE MASKEYLE GÖZÜNÜ KAPATTI

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Müslüm D. ve banka hesaplarını kullandırdığı belirlenen 3 kişi hakkında yakalama kararının çıkarılmasının ardından, polis, 6 Temmuz'da operasyon düzenledi. Adreslerine yapılan baskınlarda gözaltına alınan Müslüm D., banka hesabı sahipleri Onur Ş., Adem Y. ve İsmail C., sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edilen Müslüm D., Onur Ş. ve Adem Y., çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, İsmail C. ise savcılık kararıyla serbest bırakıldı. Müslüm D.'nin sevk sırasında basın mensuplarının kendisini görüntülemesi üzerine yüzündeki maskesiyle gözlerini kapatması dikkat çekti.

Son Güncelleme: 12.07.2020 11:32:09
ETİKETLERuçankuştv  hırsız