Yandex Metrika
Uçankuş
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KRİTİK MESAJLAR!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KRİTİK MESAJLAR!

22/12/2019 16:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yeni Tip Denizaltı Projesi 1'nci Gemisi Pirireis'in Havuza Çekme ve 5'nci Gemisi Seydialireis'in İlk Kaynak Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

2027 yılında 6 denizaltının tamamı suyla buluşacak projenin ilk günden şimdiye kadar emeği geçen herkese teşekkür ederim. Önümüzdeki yıl bitmeden serinin son gemisi olan Selman Reis'in inşasına başlayacağız.

Türkiye olarak geleceğimize güvenle bakabilmek için maziden atiye güçlü bir köprü kurmamız gerekiyor.

Sadece Cumhurbaşkanlığı forsumuzda temsil edilen devletlerimizin 2200'ü aşkın köklü bir mazisi bulunuyor. Sanki bu devlet ve millet gökten zembille inmişçesine geçmişten kopuk bir tarih anlayışı işlemiştir.

Hem kendimiz hem dostlarımız hem de tüm insanlık için gecikmiş bir hak temsili mücadelesi içindeyiz. Geleceğimize güvenle bakabilmek için önce maziden kötü kurmamız gerekiyor.

Yunanistan ve onu destekleyen ülkeler uzunca süredir Türkiye'yi denize adım atamaz hale getirmenin çabası içindeydi. Bizim durduk yere kimseyle maraza çıkarmak, kimsenin hakkını, hukukunu gasp etmek gibi bir niyetimiz yoktur. Şayet KKTC ve Libya ile başlattığımız süreçlerden vazgeçersek bize denize girecek sahil bırakmayacaklar.

Asıl sorulması gereken soru, "Biz bunca zamandır niye oralarda yokmuşuz? olmalıdır.

Akdeniz'de en uzun kıyı şeridine sahip Türkiye'nin balıkçılıktan yüzde bir pay alabileceği düzene rıza göstermeyeceğiz. Denizaltındaki hidrokarbon kaynaklarının aranması ve işletilmesinden tamamen dışlanmış bir Türkiye'ye rıza göstermemiz beklenmesi.  Ülkemizin izlediği politika, boyundan büyük işlere kalkışarak başını belaya sokmaya veya hakkı olmadığı yerlere müdahalede bulunma değildir.

Kimse bizi kıyılarımıza hapsetme konusunda karşımıza gelmesin.

Libya ile yaptığımız mutabakat muhtırasının kendi hukukumuzla da uluslararası hukukla da çelişen yanı bulunmuyor. Türkiye'nin haklarına göz dikenlerin meydanın boş olmadığını bilmeliler ülkemize emrivaki yapılmasına izin vermeyiz. Bu konuda hak sahibi olduğunu söyleyen herkesle görüşmeye, konuşmaya ve hakkaniyet esasına göre yeni yollar bulmaya çalışacağız.

Ege'nin de Akdeniz'de sahibi bu denizlere kıyısı olan ülkelerin tamamıdır.  Karşımızdakilerin hak, hukuk, adelet, ahlak, insaf diye bir dertleri bulunmuyor.

Türkiye'nin zincirlerini kırmaya başladığını görenler adeta panikledi. Türkiye'nin yürüttüğü mücadeleyi anlayıp destek verenlerin yanında, aleyhinde çalışanlar da var.

Suriye'de gerçekleştirdiğimiz harekatlarla nasıl büyük bir oyunu bozduğumuz ortadayken hala bunları kötülemek için çırpınanlar var. BM'nin tanıdığı hükümetin yerine bir savaş baronuna sahip çıkıyorlar. Türkiye ile Libya deniz yoluyla komşudur.

BM'nin tanıdığı hükümetin yerine bir savaş baronuna sahip çıkıyorlar. Türkiye ile Libya deniz yoluyla komşudur. Tarih ve hukuk bilmez bazı gafiller, ':Libya nere Türkiye nere' diyebiliyorlar. Bizi maceralıkla bir tutuyorlar. Biz Libya ile işbirliği yapmaya hak sahibiz.

Gerekirse Libya'ya askeri desteği artıracağız. Karada, denizde ve havada her türlü imkanı değerlendireceğiz. Libya canımız pahasına yanında yer alabileceğimiz bir yer.
Uçankuş TV canlı yayın için tıkla

UÇANKUŞ İHBAR HATTI
BiP - Whatsapp

Telefon:
0 532 472 88 88
BiP'teki UçanKuş Kanalı

e-mail:
Haber Merkezi
0212 283 54 54
MİRAY SON NOKTAYI KOYDU!

POP TOP 10
 • OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
  1- OĞUZHAN KOÇ- AŞK DEDİĞİN
 • KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
  2-KENAN DOĞULU- BİZİMDİR
 • İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
  3-İREM DERİCİ- DUDAK PAYI
 • TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
  4-TUĞBA YURT- TAŞ YÜREK
 • PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
  5-PİNHANİ- AŞK BİR MEVSİM
 • SİMGE- PES ETME
  6-SİMGE- PES ETME
 • ERSAY ÜNER- GÜM
  7-ERSAY ÜNER- GÜM
 • IRMAK ARICI- KULA BELA
  8-IRMAK ARICI- KULA BELA
 • HANDE YENER- PENCERE
  9-HANDE YENER- PENCERE
 • ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
  10-ZİYNET SALİ&BİLAL SONSES- YARA
ALAY KONUSU OLDU

ANKET
SİZCE CORONAVİRÜS NE ZAMAN BİTER?

A: Nisan sonu
B: Mayıs
C: Haziran
D: Temmuz


Anket Sonuçları    Anket Arşivi  Copyright © 2003 - 2020 Uçan Kuş
 • Facebook
 • Instagram
 • Twitter