UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

YAKIŞIKLI OYUNCU İFLASIN EŞİĞİNDE!.. DAVALIK OLDU!..

Oyuncu Johnny Depp, iflasın eşiğine gelmesinden yönetim danışmanlığı şirketi The Management Group’u sorumlu tutarak, “Beni kontrol altına almadılarsa neden 10 yıl boyunca benimle çalıştılar? Para benim, size ne oluyor” dedi.

YAKIŞIKLI OYUNCU İFLASIN EŞİĞİNDE!.. DAVALIK OLDU!..


'Karayip Korsanları’nın yıldızı Johnny Depp, 30 yıllık kariyerinde 650 milyon dolara yakın para kazanmasının ardından iflasın eşiğine gelmesinin faturasını 10 yıldır yönetim danışmanlığını yapan The Management Group şirketine kesti. Depp, mahkemeye ayda 2 milyon dolar harcadığını açıklayan şirketle ilgili ilk kez Wall Street Journal’a konuşarak, “Para benim, size ne oluyor? İstersem günde 15 bin paket pamuk alırım” dedi.

Depp ile The Management Group arasındaki geçtiğimiz şubat ayında başlayan tartışmaya göre, harcamalarının kontrolden çıktığını fark eden Depp, The Management Group’un kendisini uyarmadığını ve maddi kaynaklarını yanlış yönettiğinden dolayı 40 milyon dolar fazladan harcama olduğunu gerekçe göstererek 25 milyon dolarlık bir tazminat davası açtı.

75 DOLARI GÖZDEN ÇIKARDI

The Management Group yöneticileri de karşı dava açarak, Los Angeles mahkemesine, Depp’in harcamaları konusunda uyarıldığı ve kendisinin dikkate almadığı açıklamasını yaptı. Şirket, ABD’li aktörün aylık harcamasının 2 milyon dolar olduğunu ve ayda 30 bin dolar şarap masrafı bulunduğunu belirtti. Ayrıca Depp’in 14 evi için 75 milyon doları gözden çıkardığını açıkladı.

Özel jetleri, yatı ve sanat koleksiyonu bulunan oyuncunun 12 adet de deposu olduğu açıklamalarının ardından Depp, konu hakkında konuşmamayı tercih etti.

İlk kez Wall Street Journal gazetesinin sorularını telefonda yanıtlayan Depp, “10 milyonlarca doları The Management Group’un ihmal ve dolandırıcılığı yüzünden kaybettim” dedi. Uzun yıllar boyunca çok çalıştığını ve birçok insana güvendiğini söyleyen oyuncu, “Bazıları beni açıkça aşağı çekmeye çalıştı. Bunlardan birinin de kesinlikle bu şirket olduğunu düşünüyorum” yorumunu yaptı.

The Management Group’ta yedi yıl önce çalışmış biri, şubat ayında Johnny Depp’e bir e-posta göndererek, oyuncunun finansal yönetiminde bir dolandırıcılık yapıldığını iddia edince Depp ile şirket arasında tartışma başlamıştı.

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERJohnny Depp