UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ALMANYA KARNAVALINDA İLGİNÇ 'ERDOĞAN' HEYKELİ!..

ALMANYA KARNAVALINDA İLGİNÇ 'ERDOĞAN' HEYKELİ!..

ALMANYA KARNAVALINDA İLGİNÇ 'ERDOĞAN' HEYKELİ!..

Almanya'da düzenlenecek bir karnaval için hazırlanan dünya liderleri heykelleri arasında en dikkat çekeni Avrupa'ya diz çöktüren Cumhurbaşkanı Erdoğan heykeli oldu.

Almanya'nın Mainz kentinde düzenlenecek 'Rosenmontag' (Pembe Pazartesi) karnavalı için ilginç bir heykel hazırlandı. Kağıt hamurundan yapılan karikatürize heykelde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayağının Avrupa Birliği'ni temsil eden bir karakter tarafından öpülmesi resmedilerek, AB'nin göçmen krizi nedeniyle Türkiye'ye verdiği 'tavizler' eleştiriliyor.

KARNAVAL 8 ŞUBAT'TA BAŞLIYOR

8 Şubat'ta başlayacak olan karnaval için başta Almanya Başbakanı Angela Merkel olmak üzere diğer liderlerin de karikatürize heykelleri hazırlandı.

PEMBE PAZARTESİ

'Rosenmontag' günü kent sokakları konfeti ve şekerleme yağmuruna tutulurken, çeşitli karnaval dernekleri sokaklarda araçlarla geçitler düzenler. Üzerlerinde politikacıların değişik boylarda karikatürize edilmiş çeşitli kukla ve figürlerinin yer aldığı dev araçlar, konvoy halinde hareket ederken, kortejin iki yanında yer alan karnaval çılgınlarına da hediyeler dağıtılır. Karnaval etkinlikleri 'Kül Çarşamba' diye adlandırılan 'Aschermittwoch' günü son bulur.

İşte o karnavaldaki heykellerden bazıları;

Son Güncelleme: 3.05.2020 15:14:13
ETİKETLERalmanya  karnaval  erdoğan heykeli