UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

GRAHAM: SAVAŞIN TIRMANMASINI ENGELLEMEK İÇİN İRAN'I BOMBALAYABİL

ABD'li Senatör Lindsey Graham "Savaşın tırmanmasına engel olmak için İran'ı bombalayabiliriz. Savaşı Ayetullah Ali Hamaney'in arka bahçesine taşımanın zamanı geldi" dedi.

GRAHAM: SAVAŞIN TIRMANMASINI ENGELLEMEK İÇİN İRAN'I BOMBALAYABİL

İsrail'in, Hamas'ın 7 Ekim'de başlattığı operasyonun ardından başlattığı karşı saldırıları devam ediyor. Filistin, saldırılarda 704 kişinin öldüğünü, yaklaşık 4 bin kişinin yaralandığını açıklarken, ölen İsraillilerin sayısı ise 900'ü geçti."SAVAŞI HAMANEY'İN ARKA BAHÇESİNE TAŞIMANIN ZAMANI GELDİ"İsrail güçleri hava bombardımanının yanı sıra gece de Gazze'yi denizden vururken, ABD kanadından kan donduran bir çıkış geldi. ABD'li Senatör Lindsey Graham, "Savaşın tırmanmasına engel olmak için İran'ı bombalayabiliriz. Savaşı Ayetullah Ali Hamaney'in arka bahçesine taşımanın zamanı geldi" ifadelerini kullandı.

ABD OPERASYONDAN İRAN'I SORUMLU TUTUYOR

ABD yönetimi, Hamas'ın İsrail'e yönelik operasyonunun arkasında İran olduğunu iddia ederken ve ABD merkezli Wall Street Journal (WSJ) gazetesi de bugün yayınladığı Hamas ve Hizbullah'ın üst düzey üyelerine dayandırdığı haberinde, İranlı güvenlik yetkililerinin, sürpriz saldırının planlanmasında yardımcı olduğunu ve son onayı verdiğini öne sürdü.

Son Güncelleme: 10.10.2023 09:59:09
ETİKETLERiran israil abd