UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SAMSUN'DA 'KADINLAR MATİNESİ' ETKİNLİKLERİ YASAKLANDI

Sosyal medya ünlüsü Murat Övüç'ün Bafra ve Atakum'da düzenlemeyi planladığı 'Kadınlar Matinesi' etkinlikleri, Samsun Valiliği tarafından milli ve manevi değerlere aykırı olduğu gerekçesiyle yasaklandı. Valilik, vatandaşların rahatsızlıklarını ilettiği etkinliklerin 5442 sayılı Kanun uyarınca düzenlenemeyeceğini duyurdu.

SAMSUN'DA 'KADINLAR MATİNESİ' ETKİNLİKLERİ YASAKLANDI

Sosyal Medya ünlüsü Murat Övüç, önümüzdeki günlerde Bafra ve Atakum'da düzenlenmesi beklenen iki etkinlikle kadınlarla buluşacaktı. Samsun Valiliği, Övüç'ün iki ilçede planladığı 'Kadınlar Matinesi' etkinliğini 'milli ve manevi değerlere aykırı' olduğu gerekçesiyle yasakladı.

AÇIKLAMA YAPILDI

Samsun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden konuya dair yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bir organizasyon firması tarafından 'Kadınlar Matinesi' adı altında ilimizde gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikle ilgili olarak vatandaşlarımız, Valiliğimize ulaşmış ve programın toplumun milli ve manevi değerlerine aykırılık teşkil ettiği, yapılmasının kamu esenliğini olumsuz etkileyeceği yönünde rahatsızlıklarını iletmişlerdir. Bu sebeple; önünüzdeki günlerde Bafra ve Atakum'da düzenlenmesi planlanan etkinliklere 5442 sayılı Kanunu'nun 11 (c) maddesi 'İl sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve önleyici kolluk yetkisi valinin ödev ve görevlerindendir. Bunları sağlamak için vali gereken karar ve tedbirleri alır.' uyarınca müsaade edilmeyeceği, kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Valilik, milli değerlere aykırı bulduğu gerekçesiyle Murat Övüç'ün programını iptal etti

BELEDİYE BAŞKANI DA "MÜSAADE ETMEYİZ" DEMİŞTİ

Sosyal medya fenomeni Murat Övüç'ün 22 Ağustos'ta yapacağı etkinlik için Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, "Böyle bir etkinliğin yapılmasına müsaade etmeyiz" demişti.

Son Güncelleme: 7.08.2023 11:20:27
ETİKETLERKADINLAR MATİNESI