UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

2 YAŞINDA BEBEĞİN DE BULUNDUĞU AİLE ESİR KAMPINA GÖNDERİLDİ

Diktatöryal yönetimiyle bilinen Kuzey Kore'de içlerinde 2 yaşında bir bebeğin de bulunduğu aile, 'evlerinde İncil bulundurdukları' gerekçesiyle ülke lideri Kim Jong-un'un emriyle hapse atılarak esir kampına gönderildi.

2 YAŞINDA BEBEĞİN DE BULUNDUĞU AİLE ESİR KAMPINA GÖNDERİLDİ

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yayımladığı Uluslararası Dizi Özgürlük Raporu'na göre, Kuzey Kore'de iki yaşında bir çocuğun da içinde bulunduğu aile, 'evlerinden İncil çıkması' nedeniyle hapse atılarak esir kampına gönderildi.

BU İLK DEĞİL

Kuzey Kore'de 2011'de Hristiyan bir kadın ve torunu, inançları nedeniyle kurşuna dizilmişti. Ülkede, dini inançlara sahip başka tutukluların günlerce işkence gördüğü ve son olarak ölene kadar asılı bırakılarak idam edildiği belirtildi.

Kim Jong-un'un liderliğindeki iktidar partisinin üyelerinden biri de idam edilenler arasındaydı. Evinden incil çıkan parti üyesi, 3 bin kişinin seyrettiği idamla infaz edilmişti. Kim'in iktidara gelmesinden bu yana, ülkede yaşadığı tahmin edilen 400 bin Hristiyandan 70 bine yakınının inançları nedeniyle hapse atıldığı düşünülüyor.

Son Güncelleme: 26.05.2023 21:08:20
ETİKETLERkim jong un