UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

FAZIL SAY CUMHURİYETİN 100. YILI İÇİN MARŞ YAPTI

Fazıl Say Cumhuriyetin 100. yılı için marş yaptı, ilk yorum Mustafa Varank'tan geldi: Bence olmamış

FAZIL SAY CUMHURİYETİN 100. YILI İÇİN MARŞ YAPTI

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Cumhuriyetin 100. yılı için özel bir marş yaptı. Say'ın hazırladığı marşı beğenmeyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak "Bence olmamış" dedi.Dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say, Cumhuriyetin 100. Yılına armağan ettiği '100. Yıl Marşı'nı yayınladı. Say, sözleri şair Ayten Mutlu'ya ait olan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle kaydedilen '100. Yıl Marşı'nı dinleyen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan yorum geldi.

"100. YIL MARŞIMIZI PAYLAŞMAK BENİM İÇİN MUTLULUKTUR"

Twitter hesabından 100. Yıl Marşını paylaşan Fazıl Say, "Dostlarım, 23 Nisan gibi özel ve anlamlı bir günde 100. Yıl Marşımızı paylaşmak benim için mutluluktur. İyi dinlemeler diliyorum, güzel enerjiler getirsin size bu müzik. Bir gün hep beraber söylemek umuduyla. İçtenlikle, sevgiyle" ifadelerini kullandı.

MUSTAFA VARANK BEĞENMEDİ

Fazıl Say'ın 100. Yıl Marşını dinleyen Mustafa Varank ise hiç beğenmedi. Twitter hesabından marşı paylaşan Varank, "Bence olmamış" yorumunu yaptı.

Fazıl Say Cumhuriyetin 100. yılı için marş yaptı, ilk yorum Mustafa Varank'tan geldi: Bence olmamış

Fazıl Say'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına armağan olarak bestelediği, marşın sözleri ise şu şekilde:Ver ver ver verVer eliniVer ver eliniYıkalım karanlığıGel küçük sevinçlerduyalım kedere inatGökyüzünden sevgidensöz edelimTürküler söyleyelimAksın dolsun yüreğimizeYarınların ışığıDaha ne bekliyorsunVer ver ver ver ver eliniGöğün mavi şimşeğiAtamın gözlerindeToprak gülsün, gök tutuşsunGüneş yansın, dönsün dünyaDaha daha, nice nice yüzyıllaraDönsün dünya

Son Güncelleme: 23.04.2023 19:11:08
ETİKETLERmustafa varank