UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SEÇİM TARİHİNDE YAPILAN BÜYÜK HATA!

SEÇİM TARİHİNDE YAPILAN BÜYÜK HATA! DEĞİŞMESİ AN MESELESİ! ERDOĞAN’IN (B) PLANI! ANKETLERE GÖRE CUMHUR İTTİFAKI GENEL MANADA YÜZDE 60’A YÜZDE 40 GERİDE!.. PEKİ AK PARTİ LEHİNE BİR DÜZELME OLMAZSA, ERDOĞAN’IN BİR (B) PLANI YOK MU SİZCE?.. BİR DE ANAYASA GERÇEĞİ VAR! İŞTE UÇANKUŞ’UN 2 AY KONUŞULACAK YORUMU:

SEÇİM TARİHİNDE YAPILAN BÜYÜK HATA!

Dikkat ederseniz, Erdoğan seçim tarihini “garip” bir şekilde, “bulmaca” gibi açıklıyor: 73 sene önceye git, tarihi bul, oradan sonuca ulaş!.. Bunun sebebi, direkt net bir tarih vermekten kaçınması!

Çünkü Anayasa’ya göre Erdoğan’ın yeniden aday olabilmesi için Meclis’in seçim kararı alması gerek… Ancak muhalefet, eski seçim kanunuyla seçime girilmesi için 6 Nisan’dan öncesini şart koşuyor. Ancak muhalefetin bilmediği, seçim günü önemli değil, kararın günü önemli… Yani seçim 14 Mayıs’ta olacaksa, 60 gün geri gidin, 14 Mart… Bir hafta öncesinden de Yüksek Seçim Kurulu’nun onayı, 7-8 Mart’ta her şey belli olmak zorunda… Böylece 6 Nisan’dan önce karar verildiği için yeni seçim kanunu uygulanamayacak. Eski yüzde 10’luk baraj kanunla kaldırıldığı için o da uygulanamayacak. Yeni kanun da yürürlüğe girmediği için ayrıca barajsız bir şekilde seçime gidilecek. Bu durum MHP’nin de işine gelecek. Ancak milletvekillerini büyük partilerin içine koymayı planlayan DEVA ve Gelecek gibi partilerin çok hoşuna gitmeyebilir. Tabi ki çok geniş bir dağılım olacağı için AK Parti’nin de çok işine gelir bir durum değil… Oylar yayılacak.

Muhalefet bunu bilmiyor dedik ama aslında iktidar da bu hesabı yapamadı. 14 Mayıs’ı açıklamakla büyük hata yaptılar. Bize göre bu tarih de değişebilir.

Ya da AK Parti ille de yeni kanunla seçime gitmek isterse, 60 gün artı 7 gün öncesinin hesabını yaparsak, en erken 12 Haziran’a geliyor. İlk Pazar ise 18 Haziran olduğu içinse, seçim normal zamanına, yani 18 Haziran’da olacak. Bu durumda Erdoğan’ın adaylığı tehlikeye girecek. İki durum söz konusu olacak. Gün hesabını 12 Haziran değil de 11 Haziran olacak şekilde yapabilirlerse(!) o zaman 11 Haziran Pazar gününe denk geldiği için seçim direkt 11 Haziran’da olacak ve yine erken seçim kapsamına girecek ve Meclis karar alırsa Erdoğan’ın seçime girme şansı var. Bu durumda Meclis, onay verecektir. Çünkü…

ERDOĞAN’IN (B) PLANI! BU YAZI ÇOK KONUŞULUR! OLAY YAZI

Kemal Kılıçdaroğlu, seçime ille de Erdoğan’ın kendisinin girmesini istiyor. Meclis karar almayıp, Yüksek Seçim Kurulu da Erdoğan’a onay vermezse!..  Bu konuda garip sohbetler yapılıyor, “Erdoğan ne derse, o karar çıkar” diye… Farkında mısınız, son dönemde, Kılıçdaroğlu’na açtığı dava reddedildi. Cumhurbaşkanı’nın avukatı Mustafa Doğan İnal’ın bir çok davası hep reddedilmeye başlandı! Yani son dönemi dikkatle izlemenizi tavsiye ederiz.

İşte, (B) Planı: Erdoğan, ailesine son derece bağlı bir insan… Kendisinden sonrası için asla parti içinden birini hazırlamadı. Yani alternatifi olmayacak bir dünya yarattı. Önceleri aile içinden damadı Berat Albayrak’ı öne çıkardı ancak öncelikle kendi partisi içinden çelmeyi taktılar. Oğlu Bilal Erdoğan’ı son dönem biraz yanına aldı ama Bilal Erdoğan bu vasıfta biri görünmüyor. UçanKuş’la bile davalık olan bir Cumhurbaşkanı oğlu! Gelelim, Erdoğan’ın bir iki yıldır hazırladığı diğer isme, yani diğer damadı Selçuk Bayraktar’a! 40 yaşını da geçti, 43 yaşına geldi. Toplumdaki imajı mükemmel… Ak Parti’nin hiç ulaşamadığı genç nesli anında partiye çekebilecek bir isim! Muhalefet, “Devletin tüm imkanları Selçuk Bayraktar’a verildi” diye isyan ediyor olsa da Selçuk Bayraktar’ın bunu mükemmel kullandığı kesin. Ve seçime katılamayıp mağdur görünen bir Erdoğan’ı düşünün! Sonuçta en çok istediği şey, yani ailesinin iktidara devam etmesini sağlayacak bir isim var şu anda!

Erdoğan’ın resmen olmasa bile Ak Parti Genel başkanı olarak her şeyiyle içinde olabileceği bir iktidar planı! CHP de ,yüzüp yüzüp sonuna kadar geldiği seçimi kaybedebilir. Belki Erdoğan’ın aylardır planı bu… Erdoğan için “Kaybedeceği seçime girmez” diyenler yanılmıyor. Çünkü o hatayı bir kez İstanbul seçimlerinin tekrarında yaptı. Şimdi ise bildiğini okuyacaktır ve bizce (B) Planı da budur! Belki de kendisi bile Yüksek Seçim Kurulu’ndan lehine karar çıkmasını istemiyordur! Çünkü kendisi durup dururken asla “Ben girmiyorum, adayımız Selçuk Bayraktar” diyemez!

Bir düşünün; Erdoğan’cı oylarda hiçbir oynama olmaz. Ancak Selçuk Bayraktar’la üstüne gençlik de gelir.  Ayrıca yıpranmamış isimlerden bıkan insanlar da oy verir.

YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

https://www.instagram.com/p/CnmND-zNMMe/


https://www.instagram.com/p/CnmNOx0N94P/ 

 


Son Güncelleme: 19.01.2023 15:44:50
ETİKETLERERDOĞAN SEÇİM