UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÖLDÜKTEN 20 DAKİKA SONRA DİRİLEN ADAM İLK BUNU SORDU!

Ölüp 20 dakika sonra geri dirilen adam, uyanır uyanmaz sorduğu soruyla şaşkına uğrattı!

ÖLDÜKTEN 20 DAKİKA SONRA DİRİLEN ADAM İLK BUNU SORDU!

Kahramanmaraş'ta minibüste fenalaşan, ardından da kalbi durup vücudu soğumaya başlayan yolcu, 'öldü' düşüncesi olmasına rağmen hastaneye kaldırıldı. Doktorların çabaları sonucu 20 dakika sonra hayata dönen hasta, "Kendime geldiğimde, 'Uzayda mıyım? Yoksa evde miyim?' Diyordum. 20 dakikalık ölüp geri dirilmişim" diye konuştu. Doktor ise "Buraya geldiğinde kalbi durmuş vaziyetteydi. 5 damarını değiştirdik. Çok şükür ki hızlı davrandığımız için beyni etkilenmemişti" dedi.Kahramanmaraş-Türkoğlu arasında yolcu taşıyan minibüste 9 Ocak'ta meydana gelen olayda, 54 yaşındaki Hüseyin Açıkgöz, akşam saatlerinde çalıştığı yerde mesaisini tamamlayarak kent merkezinden Türkoğlu ilçesindeki evine gitmek için minibüse bindi.

KALBİ DURUP VÜCUDU SOĞUMAYA BAŞLADI

Bir müddet minibüste yolculuk yapan Açıkgöz, aniden fenalaşarak kafasını minibüs şoförünün omzuna düşürdü. Şoför ise rahatsızlanan ardından da kalbi durup vücudu soğumaya başlayan yolcusunu 'öldü' düşüncesi olmasına rağmen zaman kaybetmeden Sular Akademi Hastanesi Acil Servis'ine getirdi.

20 DAKİKA SONRA HAYATA DÖNDÜ

Burada doktorların müdahaleleri sonrası kalbi çalıştırılan hasta, yapılan anjio ile kapalı 5 damarı açılarak sağlığına kavuşturuldu. Yaklaşık 20 dakikalık süreç sonrası hayat dönen Açıkgöz, yaşadıklarını anlattı.

"20 DAKİKALIK ÖLÜP DİRİLMİŞİM"

Yolculuk yaparken kalp krizi sonucu ölü olarak hastaneye getirildiğini ifade eden Hüseyin Açıkgöz, "Bir yerde şoför olarak çalışıyordum ve akşam işim bitince eve gitmek için minibüse bindim. Ben minibüsün önünde oturuyordum ve kafam düşmüş şoförün omzuna. Minibüs şoförü beni elleyip vücudumda soğukluk hissedince, 'Bu öldü, ben bunu direk götüreyim' demiş. Bende son anda, 'ölmüş bu' dediklerini duydum sonrasını hatırlamıyorum. Beni ölü olarak getiriyorlar. Rüya gördüm ya da görmediğimi bilmiyorum.

KENDİNE GELİNCE "UZAYDA MIYIM?" DİYE SORMUŞ

Kendime geldiğimde, "uzayda mıyım? Yoksa evde miyim? Diyordum. 20 dakikalık ölüp geri dirilmişim. Doktorlarımız beni hayata tutundurdu çok teşekkür ederim. Ölen bir insanı 20 dakika sonra hayata döndürmek Allah'ın kudretidir. Allah doktorlarımıza güç versin. Hepsine çok teşekkür ederim" dedi.

"HIZLI DAVRANDIĞIMIZ İÇİN BEYNİ ETKİLENMEDİ"

Hastanın yolculuk yaparken kalbi durup yığıldığını aktaran Sular Akademi Hastanesi Kalp Damar Cerrahı Doç. Dr. Erdinç Eroğlu ise "Yolculuk yaptığı minibüs şoförümüz ise erken fark edip vatandaşımızı hastaneye getiriyor. Buraya geldiğinde kalbi durmuş vaziyetteydi. Acil durum uzmanlarımız kalp masajını yaptıktan sonra kalbini çalıştırıyorlar. Bizde acilen anjioya aldığımızda damarlarının tıkalı olduğunu gördük. 5 damarını değiştirdik. Çok şükür ki hızlı davrandığımız için beyni etkilenmemişti. Kısa sürede toparlandı" diye konuştu.Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Acıpayam da, "Erken müdahale edildiği için beyni etkilenmedi. Ameliyattan sonra 9'uncu günümüz ve taburcu edilecek. Böyle durumlarda karşılaşacağımız zaman hızlı müdahaleler ile alacağımız cevaplar çok iyi olacaktır" ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 18.01.2023 14:20:31
ETİKETLERDİRİLEN ADAM