UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÇOK SAYIDA İL İÇİN SARI ALARM!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Manisa, Kütahya ve Eskişehir çevreleri için kuvvetli yağmur uyarısında bulundu. Çok sayıda il için sarı alarm verilen açıklamada Marmara ve Kıyı Ege’de rüzgarın hızının 80 km'ye kadar çıkması bekleniyor.

ÇOK SAYIDA İL İÇİN SARI ALARM!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden kuvvetli yağmur ve fırtına uyarısı geldi. 28 il için sarı uyarı verilirken Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Manisa, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli yağmur bekleniyor.

BUGÜN (31 MART) YURTTA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin doğu ve kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Manisa, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Marmara ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

HIZI 80 KM'YE KADAR ÇIKACAK

Hava sıcaklığının İç ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege’de kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

ÇOK SAYIDA İL İÇİN SARI ALARM

Meteoroloji, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, İzmir,Aydın, Muğla, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize, Artvin, Ardahan, Kars, Erzurum,Ağrı, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Malatya, Bingöl, Muş, Iğdır, Van, Bitlis ve Siirt için sarı uyarıda bulundu.

KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Son Güncelleme: 31.03.2022 12:10:28