UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ERDOĞAN'DAN ÇİFTÇİLERE VE ÖĞRENCİLERE MÜJDE! 750 TL'YE YÜKSELDİ

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada yurtlarda kalan öğrencilere ve çiftçilere müjdeyi duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Yurtlarda kalan gençlerimize verdiğimiz beslenme yardımını aylık 570 liradan 750 liraya yükseltiyoruz." dedi. Erdoğan, “Yarından itibaren can gübresi, amonyum sülfat ve nitropower gübrelerinde de yüzde 30’luk indirime gidiliyor." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'DAN ÇİFTÇİLERE VE ÖĞRENCİLERE MÜJDE! 750 TL'YE YÜKSELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası yaptı açıklamalada öğrenciler ve çiftçiler için de müjdeler vardı. Konuşmasında çiftçilere müjdeler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı: “Bilindiği gibi Tarım Kredi Kooperatiflerinin satış merkezlerinde hafta başı itibariyle üre ve çay gübrelerinin fiyatlarında yüzde 30’a varan indirimler yaptık. Buna ilave olarak yarından itibaren can gübresi, amonyum sülfat ve nitropower gübrelerinde de yüzde 30’luk indirime gidiliyor. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın girdi maliyetlerini düşürmek amacıyla karma hayvan yemi yüzde 12 indirimle satılmaya başlanacaktır. Pancar üreticilerimizin Mart ayında alacakları pancar bedellerinin ödemesini bir ay öne çekiyor, Cuma günü hesaplarına yatırıyoruz. Ayrıca 2021 yılı pancar alım fiyatının üzerine ton başına 15 lira prim desteği ödüyoruz. Bu sezonun pancar alım kesim fiyatını da hasattan önce açıklayacağımızı tekrar hatırlatmak istiyorum.”

ÖĞRENCİLERE MÜJDE

Gençlerin talepleri üzerine yurtlarda 16 gigabayt olan internet desteğini 2 kat artışla 32 gigabayta çıkarttıklarını belirten Erdoğan, “Şimdi de akademik yılın ikinci döneminden başlamak üzere yurtlarda kalan gençlerimize verdiğimiz beslenme yardımını aylık 570 liradan 750 liraya yükseltiyoruz. Böylece üniversite öğrencilerimizi enflasyon nedeniyle yemek ücretlerinde yaşanabilecek muhtemel artışlara karşı koruma altına almış oluyoruz” şeklinde konuştu.

 

Son Güncelleme: 17.02.2022 11:05:31
ETİKETLERerdoğan