UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

“ŞAFAK, KATİLLERİ TANIYORDU!”

Arkadaşı Serkan Yazıcıoğlu, eski Beşiktaş yöneticisi avukat Şafak Mahmut Yazıcıoğlu'nun silahlı saldırıya uğradığı anı gazeteci İsmail Saymaz'a anlattı.

“ŞAFAK, KATİLLERİ  TANIYORDU!”

Sunucu Ece Erken'in eşi, eski Beşiktaş yöneticisi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. O gece Mahmutyazıcıoğlu ile birlikte olan arkadaşı Serkan Yazıcıoğlu, cinayetle ilgili Halk TV yazarı İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtladı.

İki genç adamın masaya bodoslama geldiğini, oturup konuşmak istediklerini belirten Yazıcıoğlu, "Şafak, tanıyordu. 'Karşıya oturun, beş dakika bekleyin, geliyorum' dedi. 'Tanıdık' dedi. Şafak gitti. Beş dakika oturdular. Bir el hareketi gördüm. Biri elini Şafak'ın omzuna doğru kaldırdı. Şafak'ın şoförü ayağa kalktı, 'Ne oluyor?' deyince şoföre ateş ettiler. Dizinden vurdular. Sonra Şafak'a sıktılar. Yanda masada biri, 'Yat abi yere' dedi. Ben masanın altına girdim. İlk mermiyle son mermi arasında geçen zaman 10 saniyedir, bana bir ömür gibi geldi" diye konuştu.

Saymaz'ın devamında yönelttiği sorular ve Yazıcıoğlu'nun bunlara verdiği yanıtlar şöyle:

- Kaçtılar mı?

Oraları hatırlamıyorum. 30 saniye sonra ben çıktım, yoktu kimse. Ambulans çağırdık. Şoktayız. Ellerim titriyordu. Şafak kendindeydi bir ara. Hastaneye getirdiğimizde öldüğünü söylediler.

- Şafak Bey, cinayetten önce bir sorundan söz etti mi?

İyiydi morali. Mutluydu. Gülüyorduk.

- Ne hakkında konuşuyordunuz?

Mevzumuz da ne? Ben Sarıyer'de okul açıyorum. Altıncıyı yapıyorum, devlete bağışlıyorum. Onu konuşuyoruz. Bu ya, hayır işleri. Başkanımız (Orman'ı kastediyor) Amerika'ya gidecek. "Çocuklar sizi bir göreyim" dedi. Ondan buluştuk.

- Olay sırasında Orman yanınızda mıydı?

Yoktu. Ben de kalkıyordum. Şafak, "Otur" dedi. Tweetlerini görüyordunuz. "Boşver, yazma, bize ne." dedim. "Senin dediğini yapacağım, söz" dedi. Bir okuldan yazmışlar, 400 öğrencisi varmış, bir şeyler lazımmış. "Onlara yardım edeceğim" dedi. Kolilerin fotoğrafını gösterdi. Üzerinde "Şafak" yazan. Yardım paketi. "Sen yapıyorsun, ben de yapacağım" dedi.

 

Son Güncelleme: 28.01.2022 09:33:56