UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

"KIZIMIN BAŞI BULUNSUN"

Yaşananlar karşısında isyan eden acılı baba, "Nasıl bir acı olduğunu tarif edemem. Evladımın başı bulunamadı. Kızımın beden parçasının bulunmasını istiyorum." dedi.

"KIZIMIN BAŞI  BULUNSUN"

Antalya'da 28 Temmuz 2021’de, kendisinden haber alınamayan Akdeniz Üniversitesi gazetecilik öğrencisi 21 yaşındaki Azra Gülendam Haytaoğlu, 48 yaşındaki cani Mustafa Murat Ayhan tarafından vahşice katledilmişti.

Cani Ayhan, cinayetin ardından genç kızın bedenini 13 parçaya ayırdığını itiraf etti. Akşam gazetesinde yer alan habere göre acılı baba Mustafa Haytaoğlu, evladının başının hâlâ kayıp olduğunu söyledi. Azra’nın annesinden bu durumu yakın zamana kadar gizlediklerini belirten baba Haytaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"EVLADIMIN BAŞI BULUNAMADI"

Katilin cinayet sonrası yaptığını söylediği işleri ben tek başına yapmadığını düşünüyorum. Uyuşturucu madde alan bir kişi, tek başına bu cinayeti işlese bile sonrasında yardım almış olabilir. Ben kızımın otopsi raporlarından hiç memnun değilim. Çocuğumun kredi kartları, telefonu da kayıp. Delillerin tam olarak toplanamadığını düşünüyorum. Bir an önce bu cinayetin bütünüyle hiçbir karanlık noktası kalmadan tüm delilleriyle birlikte dosyada yer almasını istiyorum. Bir baba olarak bunu istemek benim hakkım Yaşadıklarımızın nasıl bir acı olduğunu kimse bilemez. Kızımın yaşamını elinden çalan caninin tarif ettiği yerde evladımın başı bulunamadı. Kızımın beden parçasının bulunmasını istiyorum.

CİNAYET CANAVARCA

Katil Ayhan’ın mahkemeye çıkarılacağı bir sonraki tarih 31 Ocak 2022. Ailenin avukatlarından Gamze Ökte Kılıçkap şunları anlattı:

İlk duruşmada yönelttiğimiz bazı sorularda sessiz kalmayı tercih etti. Sanığın avukatının savunması, suçun nitelemesinin bilinçli taksirle işlendiği yönünde olsa da olayda canavarca hisle insan öldürme eyleminin gerçekleştiği açık.

Son Güncelleme: 19.01.2022 09:14:07
ETİKETLERazra gülendam