UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

DERNEKLER, ALİ KOǒA İSYAN EDİYOR.

Şevket Yılmaz'dan Ali Koç'a istifa daveti

DERNEKLER, ALİ KOǒA İSYAN EDİYOR.

Fenerbahçe 2000 Derneği Başkanı Şevket Yılmaz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'u istifaya davet etti.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un sarı lacivertli taraftarları hayal kırıklığına uğrattığının belirtildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

'AMACINIZ FENERBAHÇE'Yİ BATIRMAK MI?'

"Sayın Ali Koç; Fenerbahçe Kulübü'nde 1,5 sene dersimi çalıştım dediniz ve aday oldunuz. Bu kulüpte 4 yıldır başkansınız, önceki staj günlerinizle birlikte 5,5 yıl oldu. Fenerbahçe'yi sevenler daha ne kadar bekleyecek?

Sizin amacınız Fenerbahçe'yi batırmak mı? Bunun için mi o koltukta oturuyorsunuz. Şunu çok iyi bilmeniz lazım, Fenerbahçe tüm Fenerbahçeliyim diyenlerin ortak sevinip ortak üzüldüğü bir kulüptür. Elle tutulmaz bir duygudur, tarif edilemez, yaşanır. Dört yıldır kimsenin ses çıkarmadığını ama artık susmayacağımızı bilmenizi isterim.

'FENERBAHÇE HİÇBİR ZAMAN ZENGİNLERİN KULÜBÜ OLMAMIŞTIR'

Fenerbahçe 30 milyon taraftarın malıdır. Doğan çocuklar bile başka takım taraftarı olmaya başladılar. Fenerbahçe tarihi boyunca şanı ve şerefiyle halkın kulübü olmuştur. Hiçbir zaman zenginlerin kulübü olmamış ve localardan kendini taraftarın üzerinde tutan yumruklarla saldıran şımarık zenginlerden ise hiç olmamıştır.

'FENERBAHÇE'NİN BÜYÜKLÜĞÜNÜN ÇOK GERİSİNDE KALDINIZ'

Fenerbahçe her zaman başarıyı elde eden bir camiadır. Lütfen siz de artık şapkanızı önünüze koyun ve her zaman söylediğiniz gibi sözde çok sevdiğiniz Fenerbahçe'ye zarar vermekten vazgeçin. Ben bu Fenerbahçe'yi nereye sürüklüyorum diye bir düşünün ve zaman kaybetmeden kongre kararı alın. Başarılı olabilecek bir adayı el birliği ile başkan yapalım ve bu çileden kurtulalım.

Fenerbahçe'nin büyüklüğünün çok gerisinde kaldınız. Derin hayal kırıklığı yaşattınız. Beceremediniz, yönetemediniz, başaramadınız! Başarılı olarak aldığınız Avrupa şampiyonu olmuş basketbol şubesini, Türkiye liglerinde şampiyon olamayan bir takım haline getirdiniz. Ekonomik olarak da kulübe zarar verdiniz, aldığımız bilgilere göre de kulübü devir aldığınız borçtan daha büyük borca soktunuz.

Milletin hayallerini yıktınız, kulübe daha fazla yara vermeden acilen bırakınız."

FENERBAHÇE GÖNÜLLÜLERİ DERNEĞİ DE İSYAN ETTİ

Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği de resmi Twitter hesabı üzerinden ortak bir duyuru yayınladı. Başkan Ali Koç ve loca sahiplerinin abartılı polis korumasından rahatsızlıklarına vurgu yapıp “Fenerbahçe taraftarını tanımıyorsunuz ve bu şartlarda tanışmanızı tavsiye etmeyiz” diyerek tepkisini dile getirdiler.

Duyurunun sonunda ise güven tazeleme ve genel kurulun mevcut kaos ortamına önlem alınması gerekliliği vurgulandı.

Son Güncelleme: 21.12.2021 21:10:01
ETİKETLERali koç  fenerbahçe