UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ATINA BİNİP BALKONA ÇIKTI!

İzmir’in Bergama ilçesinde, düğünlerde cirit oynatılması ve atlıların hediyelerini düğün sahibinin evinde alması geleneği sırasında bir kişi, atıyla apartmanın dairesine çıktı. Bu anı görenler şaşkınlığını gizleyemedi. İşte adamın atla daireye çıktığı ve balkondan poz verdiği anlarda ortaya tuhaf görüntüler...

ATINA BİNİP BALKONA ÇIKTI!

İzmir'in Bergama ilçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde oturan Burak ile Hatice Karataş çifti, yaşamlarını birleştirmeye karar verdi.

Düğün merasimi çerçevesinde ise şehirde bir gelenek olan cirit gösteri yapıldı.

ATLILARIN DÜĞÜNÜ

Düğüne 12 atlı davet edildi. Atlılar, bölgeye özgü cirit-cop oyununu oynadıktan sonra hediyelerini almak üzere davul zurnayla düğün sahibinin evine gitti.

ŞAŞKIN BAKIŞLARLA SEYRETTİLER

Geleneğe göre hediyelerini atlarından inmeden evin önünde alması gereken ciritçiler, apartmanın birinci katındaki düğün sahibiyle konuştu. Bu sırada ciritçilerden Ahmet Sıkı, atının üzerinde apartmana girerek merdivenlerden birinci kattaki daireye çıktı.

Çevredekilerin şaşkın bakışları arasında atıyla girdiği dairenin balkonuna çıkan Sıkı, burada hediyesini aldı. Balkondan izleyenleri selamlayan Sıkı, yine merdivenlerden indi ve apartmandan çıktı. Sıkı'nın atıyla daireye girdiği anlarda ilginç görüntüler ortaya çıktı.

Son Güncelleme: 2.12.2021 17:48:12
ETİKETLERat  balkon  izmir  bergama