UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI!

Tutuklanan Kıyıköy Belediye Başkanı Sevinç görevden uzaklaştırıldı.

BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI!

Belediyede rüşvet ve usülsüzlük iddiasıyla gözaltına alınan Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Sevinç,  Anayasanın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunun 47’nci maddesi gereğince  İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırıldı.

Bakan Çavuşoğlu, AB Komisyon Başkan Yardımcısı Borrell ile görüştüBakan Çavuşoğlu, AB Komisyon Başkan Yardımcısı Borrell ile görüştüMeksika'da iki tren kafa kafaya çarpıştıPark halindeki TIR'a ok gibi saplandıAğrı beyaza büründüErciş’te şiddetli rüzgar nedeniyle bir okulun çatısı uçtuMeclis Başkanı Şentop, Polonya Devlet Başkanı Duda ile görüştüBir aylık bebeğini sobada yaktığı iddia edilen anne adliyeye sevk edildiBakan Karaismailoğlu: Yaptığımız yatırım tutarı 1 trilyon 130 milyar TL’nin üzerine çıktıSamsun'da etkili olan dolu yağışı vatandaşlara zor anlar yaşattı

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığınca usulsüzlük ve rüşvet iddiaları üzerine başlattığı soruşturma üzerine Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'da düzenlediği eş zamanlı operasyonda aralarında Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç’in de bulunduğu 13 kişi gözaltına alınmıştı.

Jandarmada işlemleri tamamlanan ve aralarında Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç'inde bulunduğu 6 kişi adliyeye sevk edilirken, 7 kişi ise jandarmadaki sorgulamalarının ardından serbest kaldı. Adliyeye çıkarılan Ender Sevinç tutuklanırken, 5 kişinin ise işlemleri sürüyor.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Kırklareli Sulh Ceza  Hakimliği kararınca tutuklanan Kırklareli Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç,  Anayasanın 127’nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunun 47’nci maddesi gereğince  İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırıldı.

Son Güncelleme: 1.12.2021 23:42:38
ETİKETLERkıyıköy  belediye başkanı  tutuklama