UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HALİL SEZAİ’DEN FIRINCIYA ‘HAKARET’ SUÇUNDAN DAVA

Şanlıurfa'da fırıncılık yapan Fatih Mermerdaş hakkında, komşusu Hüseyin Meriç'i darbeden oyuncu ve şarkıcı Halil Sezai'ye tepki göstermek için sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım nedeniyle 'hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

HALİL SEZAİ’DEN FIRINCIYA ‘HAKARET’ SUÇUNDAN DAVA

Şanlıurfa'da fırıncılık yapan Fatih Mermerdaş, geçen yıl İstanbul Tuzla'da komşusu Hüseyin Meriç'i darbeden ve 43 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Halil Sezai'ye tepki göstermek amacıyla sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşım yaptı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Halil Sezai, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle Fatih Mermerdaştan şikayetçi oldu. Arabuluculuk kapsamında olan dosya üzerinde taraflar uzlaşamadı.

Dosyayı inceleyen Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı, Fatih Mermerdaş hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Halil Sezainin müşteki Mermerdaştan kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle şikayetçi olduğu belirtilen iddianamede, 'Şüphelinin Facebook isimli sosyal medya hesabından şikayetçiyi kastederek hakaret ettiği ve bu suretle üzerine atılı suçu işlediği anlaşılmaktadır" ifadeleri kullanıldı. Hazırlanan iddianame Bakırköy 20'inci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

"VİCDANEN RAHATSIZ OLDUM"

Söylediklerinin arkasında olduğun ifade eden Fatih Mermerdaş, "Bu şahıs, babası yaşında, kendisini savunamayacak durumdaki yaşlı adamı dövmüştür. Ben vicdanen rahatsız oldum..."

"Bu yaptığım paylaşımın hakaret olduğunu düşünmüyorum. Yine olsa yine yaparım. O an aklıma 'Zulmün karşısında sessiz kalan dilsiz şeytandır' sözü geldi. Ben de dayanamadım. Görüntü bana dokundu. Bir yorum yapmak zorunda kaldım..."

"DAVAYI SÜRDÜRMEKTE KARARLI"

Bu kelimeden dolayı o kişiyle mahkemelik oldum. Ben uzlaşma teklifini kabul ettim. Ancak karşı taraf uzlaşmayı kabul etmedi. Mahkemelik olduk. Karşı taraf davayı sürdürmekte kararlı" dedi.

Öte yandan Halil sezai, geçtiğimiz günlerde "Basına çok kırgınım, benim sözlerim çok başka şekilde çarpıtıldı. Sözlerimin devamında yazıldığı gibi bir şey olmadığı için keşke yapsaydım da bu yazılanların bir karşılığı olsaydı dedim."

"İLK DEFA BİRİYLE KAVGA ETTİM"

"Pişmanım tabii ki üzgünüm ama en çok beni saygılı yetiştiren aileme mahcup olduğum, üzdüğüm için pişmanım. 41 yaşındayım ilk defa biriyle kavga ettim."

Yaşanan olayların iş hayatını etkilemediğini söyleyen Sezai "Ben normal hayatıma devam ediyorum tabii ki sahneler oluyor teklifler de alıyorum. Ama ben bu hayatı istiyor muyum? Onu bilmiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Son Güncelleme: 4.10.2021 18:34:55
ETİKETLERHalil Sezai  fırıncı  dava