UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

YÜREK YAKAN GERÇEK ORTAYA ÇIKTI!

İngiltere'de Sarah Everard'ın Londra'da kaçırılarak vahşice öldürülmesi ile ilgili davanın ceza duruşması görülmeye başlandı. Everard'ı kaçırdıktan sonra öldüren polis memuru Wayne Couzens'ın genç kadına polis kimliğini gösterdiği ve kelepçesini kullandığı ortaya çıktı.

YÜREK YAKAN GERÇEK  ORTAYA ÇIKTI!

Şubat ayında eve yürüyerek dönerken kayıplara karışan Sarah Everard'ın cansız bedeninin kalıntıları Mart ayında ent bölgesindeki ormanlık alanda bulunmuştu. Cinayetle ilgili yürütülen soruşturmada Londra Metropolitan Polis Teşkilatı'nda görevli polis memuru Wayne Couzens, zorla alıkoyma ve cinayetle suçlanmıştı.

İki gün sürmesi beklenen ceza duruşmasının ilki görüldü. Mahkemeye sunulan deliller ve görgü tanıklarının ifadelerine göre polis Couzens, Sarah Everard'ı kaçırmak için görevini kötüye kullandı.

"CESEDİNİ YAKACAKTI"

Savcı Tom Little, Couzens'ın koronavirüs önlemlerine uymadığı gerekçesiyle durdurduğu genç kadını kaçırmadan önce polis kimliğini göstererek kelepçelediğini ve kiralık aracına binmeye zorladığını belirtti. Savcı Little, "Sarah Everard'ı öldürdükten sonra bedenini yakacaktı. Cesedini sırf bunun için satın aldığı yeşil torbalara koydu" dedi.

"KANDIRILMA, KAÇIRILMA, TECAVÜZ, BOĞMA..."

Couzens'ın gözaltına alındıktan sonra konuştuğu psikiyatriste cinayeti kemeriyle nasıl işlediğine dair şok edici detayları anlattığını söyleyen savcı, "Tüm koşullar değerlendirildiğinde bunun, polis kemeri olduğu anlaşılıyor" diye konuştu. Katilin arama emri ve kelepçesi ile diğer polis ekipmanını sahte bir gözaltı için kullandığını söyleyen Little, Everard'ın "kandırılma, kaçırılma, tecavüz, boğma ve yakılmaya" maruz kaldığını ifade etti.

"İŞKENCEYE UĞRAMIŞ GİBİYİM"

BBC'nin aktardığı habere göre, Everard'ın polis aracına bindirildiği anların güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri de duruşmada mahkemeye sunuldu. İki görgü tanığı, kadının kelepçelendiğini gördüklerini ancak polisin meşru bir şekilde görevini yaptığını düşündüklerini belirtti.

Duruşmada söz alan Sarah Everard'ın annesi Susan Everard, kızının yaşadıklarını düşündüğünde "işkenceye uğramış" gibi hissettiğini söyledi.

Anne Everard, kızının kokusunu taşıyan bornozunu hâlâ tuttuğunu söyledi.

"Kızım dünyadaki son saatlerini insanlığın en büyük kötülüğüne maruz kalarak geçirdi" diyen Susan Everard, şöyle devam etti:

"Sarah korkunç koşullar altında öldü. Bedenini yakmak, uğradığımız son hakaretti. Onun tatlı yüzünü son kez görüp veda bile edemeyeceğimiz anlamına gelecekti."

Baba Jeremy Everard ise mahkemede konuşurken kızının fotoğrafının ekrana yansıtılmasını istedi.

Everard, katil Couzens'a yüzüne bakmasını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: "Alacağın hiçbir ceza bize yaşattığın acı ve işkenceyle karşılaştırılamaz"

Son Güncelleme: 30.09.2021 11:44:48
ETİKETLERingiltere