UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÖĞRENCİLER CAMDAN ATLAYARAK KAÇTI!

Rusya'nın Sibirya Bölgesi'ndeki Perm kentindeki bir üniversiteye kimliği belirsiz bir kişi ateş açtı. Saldırıda 8 kişinin öldüğü, 6 kişinin de yaralandığı belirlenirken saldırganın etkisiz hale getirildiği bildirildi.

ÖĞRENCİLER CAMDAN  ATLAYARAK KAÇTI!

Pazartesi sabahı, Rusya'nın Sibirya Bölgesi'ndeki Perm kentindeki bir üniversiteye kimliği belirsiz bir kişi ateş açtı. Saldırıda 8 kişinin öldüğü, 6 kişinin de yaralandığı belirlenirken bölgeden gelen görüntüler ülkede şok etkisi yarattı.

KENDİLERİNİ SINIFLARA KİLİTLEDİLER

Üniversite sözcülerinin yaptığı açıklamaya göre, üniversite öğrencileri ve çalışanları kendilerini odalara kilitledi ve kampüsü terk edebilecek olanların bunu yapmalarını istendi. Gelen görüntülerde öğrenci ve öğretmenlerin kendilerini camdan atarak kurtulmaya çalıştığı görüldü.

Olaya şahit olan bir görgü tanığı, TASS Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada "Kimliği bilinmeyen bir kişi üniversite binasına girdi ve ateş açtı. Bazı öğrenciler, saldırgandan korunmak için kendilerini sınıflara kilitledi, bazıları ise pencerelerden atladı. Yetkililer olay yerine vardı" ifadelerini kullandı.

SALDIRGAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Rusya İçişleri Bakanlığı, Perm Üniversitesi’ndeki silahlı saldırıda ölü ve yaralıların olduğunu, saldırganın yakalandığını bildirdi.

KREMLİN'DEN AÇIKLAMA

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Putin'in Perm Üniversitesi'nde düzenlenen silahlı saldırının kurbanlarının yakınlarına başsağlığı dilediğini söyledi.

Son Güncelleme: 20.09.2021 13:03:22
ETİKETLERrusya