UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HEYBELİADA'DAKİ ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI!

İstanbul Heybeliada'da ormanlık alanda çıkan yangın üzgarın etkisiyle büyüdü. Vali Yerlikaya yangının kontrol altına alındığı açıkladı. Ada halkı da, insan zinciri oluşturarak pet şişelerle söndürme çalışmalarına destek veriyor.

HEYBELİADA'DAKİ ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI!

İstanbul Valiliği, yangının çıkış nedeniyle ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi. Yangın bölgesindekiler, Kıyı Emniyeti tarafından tahliye edildi. İBB Başkanı İmamoğlu, Kartal, Maltepe ve Büyükada itfaiye ekiplerinin bölgeye gönderildiğini ve yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığını belirtti.

Heybeliada'da Kuleli Köşk mevkiindeki ormanlık alanda öğle saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen Adalar İtfaiyesi, yangına müdahale etmeye başladı.

Orman Genel Müdürlüğü de yangın bölgesine 4 uçak, 5 helikopter ve 5 arazöz sevk etti. Kartal ve Maltepe itfaiye ekipleri de adaya yönlendirildi.

Yangına, ekiplerin karadan ve havadan müdahalesi sürerken, ada sakinleri de beş litrelik pet şişelere doldurdukları sularla elden ele alevlerin büyümesini önlemek için yoğun çaba sarf ediyor.

YANGIN BÖLGESİNDEKİLERE TAHLİYE

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Heybeliada'da orman yangını olduğu ihbarı üzerine bölgeye KEGM-3 botunu sevk etti. KEGM-3, bölgedeki vatandaşların tahliyesini gerçekleştirdi. Acil durum müdahale gemisi Nene Hatun ile KEGM-5 ve KEGM-6 botları da bölgeye intikal ediyor.

İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yangını kontrol altına almaya çalıştıklarını belirtti.

İmamoğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Heybeliada'da çıkan yangına bölgedeki tüm itfaiye ekiplerimiz tarafından müdahale ediliyor. Orman Bölge Müdürlüğü ile koordineli şekilde yangını büyümeden kontrol altına almaya çalışıyoruz. Gelişmeleri paylaşacağız.

 

İKİ İTFAİYECİ HASTANEYE KALDIRILDI

Yangına müdahale eden iki itfaiye eri dumandan etkilendi. İtfaiyeciler tekneyle Maltepe Sahili'ne getirildi. İtfaiye erleri ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Son Güncelleme: 21.08.2021 15:37:05
ETİKETLERheybeliada  yangın  orman  adalar