UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

RUS MİLYARDER AYI SANDIĞI KİŞİYİ VURDU!

Rusya'da milyarder iş insanı, bir kişiyi "yanlışlıkla" boz ayı zannederek vurduğunu itiraf etti.

RUS MİLYARDER AYI  SANDIĞI KİŞİYİ VURDU!

Igor Redkin, 2 Ağustos'ta Kamçatka bölgesindeki Ozernovsky köyünde yaşanan ve bir kişinin öldüğü olayla ilgili yerel haber sitesi Kam24.ru'ya açıklama yaptı.

Redkin, köyde bulunan bir çöplükte ayı olduğunu duyduğunu, hayvanı korkutup kaçırmak için silahıyla ateş ettiğini fakat sonradan "tam da olayın yaşandığı zamanda bir bölge sakininin yaralandığını öğrendiğini" iddia etti.

Yaralanan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden kişinin 30 yaşındaki Andrei Tolstopyatov olduğu belirtildi.

Geçen hafta hakkında soruşturma başlatılan 55 yaşındaki iş insanı, 3 Ağustos'ta polise giderek teslim oldu.

Bunun üzerine Redkin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Birleşik Rusya partisindeki milletvekilliği görevinden de bir süreliğine ayrıldı.

Öte yandan, bazı bölge sakinleri Redkin'in içki içip bölgedekileri tehlikeye atacak şekilde ateş etmiş olabileceğini de öne sürdü.

Kamçatka bölgesindeki bir mahkemenin çarşamba günü açıkladığı kararla, cinayet soruşturması tamamlanana kadar iş insanı ev hapsine mahkum edildi.

Forbes Rusya'nın verilerine göre balıkçılık ve havacılık alanında önemli bir servete sahip Redkin'in net değeri 715,7 milyon ruble (yaklaşık 85 milyon TL).

Son Güncelleme: 12.08.2021 15:34:43
ETİKETLERrus milyarder  redkin