UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ATLAR YOL KENARINDA ÖLÜME TERK EDİLDİ!

Artvin'in Hopa ilçesinde tır garajına park edilen Gürcü plakalı bir tırın dorsesindeki atların Kars'tan Kırgızistan'da bir düğünde kesilmek üzere götürüldükleri fakat atların hastalanması ve bazılarının ölmesi üzerine şoförü tarafından tır garajında kaderlerine terk edildiği öğrenildi.

ATLAR YOL KENARINDA ÖLÜME TERK EDİLDİ!

İlçenin Tarzioğlu virajındaki tır parkına çekilen Gürcistan plakalı tırın dorsesindeki atları gören çevredekiler ne yapacağını şaşırdı. O anları cep telefonu kameraları ile kaydeden vatandaşlar İlçe Emniyet Müdürlüğü ve belediye ekiplerine haber verdi. Dorsedeki 10'un üzerindeki atların bazılarının telef oldukları, bazılarının baygın şekilde yattıkları, bazılarının ise kan kustukları ve hasta oldukları gözlenirken, atların çaresiz anları cep telefonu kameralarına yansıdı.

DÜĞÜNDE KESECEKLERDİ

Emniyet ekipleri olayla ilgili inceleme başlatırken, yapılan incelemede tır şoförünün Şerafettin Civelek isimli şahıs olduğu belirlendi. Tır garajına gelen Şerafettin Civelek atların Kırgızistan'da bir düğünde verilecek ziyafette kesilmek üzere bu ülkeye götürdüğünü belirterek " Kars'tan tıra yüklediğimiz hayvanları Kırgızistan'a götürmek üzere yola çıktım. Sarp Gümrük Kapısı'na varmadan hayvanların hastalandığını görünce kapıdan geçemeyeceğimi anladım ve geri döndüm. İlk boş alan bulduğum yere aracı park ettim ve olan manzaraları görünce bende üzüldüm" dedi.

SU VERMEYE ÇALIŞTILAR

Öte yandan atları gören ve isminin Alev olduğu öğrenilen Hopalı bir hayvansever ölü ve hasta atları görünce gözyaşlarına boğuldu. Aç ve susuz kalan hayvanlara belediye zabıta ekipleri ve hayvan sever kadın su ve yemek vermeye çalıştı. 

Son Güncelleme: 7.08.2021 18:58:59
ETİKETLERkars  atlar  artvin  kırgıztan