UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

METEOROLOJİDEN SAĞANAK UYARISI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre; bugün İstanbul ve Ankara'nın da aralarında olduğu 11 ilde kuvvetli sağanak etkili olacak.

METEOROLOJİDEN SAĞANAK UYARISI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 7 Ağustos tarihine ilişkin hava durumu tahmin raporunu resmi internet sitesi üzerinden paylaştı.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Trakya'nın kuzeybatısı, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Bayburt il geneli ve Gümüşhane'nin güney çevrelerinin, yarın Marmara'nın doğusu, İç Ege, Karadeniz, İç Anadolu, (Hatay hariç) Akdeniz ve (güneybatısı hariç) Doğu Anadolu'nun yer yer çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor" ifadelerine yer verildi.

Ani sel, yıldırım ve su baskını gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

4 İL İÇİN SARI, 7 İL İÇİN TURUNCU KODLU UYARI

Meteoroloji, İstanbul ve Ankara'nın da aralarında olduğu 4 il için sarı, 7 il için turuncu kodlu uyarı verdi.

SARI KOD: İstanbul, Bursa, Bilecik, Ankara

TURUNCU KOD: Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Karabük, Bartın, Zonguldak.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU TAHMİNİ

MARMARA

Parçalı, yer yer çok bulutlu, bu akşam Edirne ve Kırklareli ile Tekirdağ'ın kuzey çevrelerinin, yarın Tekirdağ'ın doğu çevreleri ile İstanbul dahil olmak üzere Marmara'nın doğusunun yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Beklenen yağışların bu akşam Edirne ve Kırklareli ile Tekirdağ'ın kuzey çevrelerinde, yarın Yalova ve Bilecik çevreleri ile İstanbul Anadolu Yakası'nın doğusu ile Bursa'nın doğusunda kuvvetli; Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANAKKALE 25°C, 33°C

Parçalı bulutlu

EDİRNE 22°C, 34°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel kuvvetli olmak üzere bu akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 24°C, 30°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışların yarın (Cumartesi) İstanbul Anadolu Yakası'nın doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ 20°C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere, gece saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Güneybatı kesimlerinde yarın rüzgarın kuzeybatılı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 19°C, 27°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 26°C, 31°C

Az bulutlu

KÜTAHYA 17°C, 25°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA 23°C, 35°C

Az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere Doğu Akdeniz Toroslar mevkiinin, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı kıyıları ve Hatay hariç Akdeniz Bölgesi'nin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 26°C, 37°C

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam kuzey çevrelerinin, yarın (Cumartesi) il genelinin yer yer çok bulutlu yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 29°C, 35°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer çok bulutlu öğle saatlerinden sonra batı kıyıları hariç yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BURDUR 20°C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer çok bulutlu öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 25°C, 32°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Cumartesi) yer yer çok bulutlu sabah saatlerinde batısından başlamak üzere zamanla bölge genelinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Sivas ve Kayseri'nin doğu çevrelerinde, yarın öğle saatlerinden sonra Ankara'nın batı çevreleri ve Çankırı'da yerel kuvvetli olması bekleniyor.

 

Son Güncelleme: 7.08.2021 10:51:41
ETİKETLERmeteoroloji  sağanak