UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ORMAN İŞÇİSİ CANINI ORTAYA KOYDU!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde 9 gündür devam eden yangına müdahale eden bir arazöz ekibinin yükselen alevlerin arasında yaşadıkları zor anlar telsiz konuşmalarına yansıdı. Bir işçinin son dakikaya kadar bölgeden ayrılmayacaklarını söylemesi, mesai arkadaşlarını gözyaşlarına boğdu.

ORMAN İŞÇİSİ CANINI ORTAYA KOYDU!

Manavgat'ta 28 Temmuz'da başlayan orman yangınlarına havadan ve karadan müdahaleler sürüyor. Orman işçileri, zaman zaman birden yükselen alevler karşısında hayati tehlike atlatıyor. Kimi zaman alevlerin ortasında kalan işçiler, sarp ve tehlikeli arazilerde kullandıkları telsizlerle koordine oluyor.

ARAZÖZ BİRDEN YÜKSELEN ALEVLERİN ARASINDA KALDI

Kızıldağ Mahallesi'nde yerleşim yerlerini de tehdit eden ormanlık alandaki yangına müdahale eden S30 kodlu bir arazöz ekibi, birden yükselen alevlerin arasında kaldı. Yaşadıklarını telsizde amirlerine aktararak hava desteği isteyen ekibin çabası kameralara yansıdı.

"ARACI TERKET" ANONSU GELDİ

Arazöz ekibinin çağrısı üzerine Yangın Yönetim Merkezine yapılan anonsta "Acil olarak S30'un olduğu yere helikopterin su atması gerekiyor, araç yanacak." uyarısı yapıldı. Endişeli ses tonuyla tekrar destek isteyen arazöz ekibine, "Tehlikeli bir durum varsa aracı terk et. Helikopter su atacak." yanıtı verildi.

"ONLAR GELMEDEN GİTMEM"

Arkadaşlarının araç dışında olduğunu belirten arazöz ekibinden bir işçi, telsiz anonsunda, "Onlar gelmeden gitmem buradan, helikopter gelsin su atsın" ifadelerini kullandı. Orman İşçisine bu kez, "Özgür, helikopter geliyor, güvenli bölgeye kaç, aracı boşalt." talimatı verildi.

Son Güncelleme: 5.08.2021 18:46:24
ETİKETLERorman  işçi  yangın