UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

“ÇOK BÜYÜK BİR HATA YAPTIM”

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, evliliğinin sona ermesinden, insan kaçakçılığı ve seks köleliği yapmakla suçlanan Jeffrey Epstein ile görüşmelere kadar pek çok önemli açıklamada bulundu.

“ÇOK BÜYÜK  BİR HATA YAPTIM”

CNN'den Anderson Cooper'a konuşan Bill Gates, Epstein ile ilişkileri ve eşi ile boşanma sürecine dair açıklamalarda bulundu.

Gates, geçtiğimiz günlerde eşiyle boşanma sürecinin resmi olarak sona ermesine ilişkin soruyu yanıtladı.

Gates bu süreçlerin zorlu olduğunu vurgulayarak şu an yaşadıklarına ilişkin "Bu bir derinlemesine düşünme dönemi ama bir noktada hayatımda ilerlemem gerekiyor." dedi.

Çift son yıllarda zamanının çoğunu Bill & Melinda Gates Vakfı aracılığıyla küresel sağlık sorunlarına odaklanmıştı. Boşanma sonrası vakıf çiftin birlikte çalışıp çalışmayacağını görmek amacıyla 2 yıllık bir deneme sürecine girildiği açıklandı. Aksi durumda, Melinda Gates'e ödeme yapılacak ve eşbaşkanlıktan istifa edecek.

Bu gelişme hakkında açıklama yapan Bill Gates, CNN'e, Melinda French Gates'in kalmasını umduğunu söyleyerek "Bu kesinlikle vakıf için en iyi şey olur. Melinda, vakfın daha iyi olmasına yardımcı olan inanılmaz güçlere sahip" dedi.

Gates, röportajda eski eşinin, insan kaçakçılığı ve seks ticareti ile yargılanan ve ardından hücresine intihar eden milyarder Jeffrey Epstein ile olan bağları nedeniyle kendisinden boşandığı iddialarına da yanıt verdi.

Gates, "Onunla, küresel sorunlara ilişkin vakıflara bağış yapması için birkaç kez akşam yemeği yedim. Ancak bunun gerçekleşmeyeceğini gördüğümde bağlarımı kopardım" dedi.

Gates sözlerine "Onunla zaman geçirmek ve ona itibar kazandırmak çok büyük bir hataydı" diyerek devam etti.

Son Güncelleme: 5.08.2021 15:44:09
ETİKETLERbill gates