UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

LGS BİRİNCİ NAKİL SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Milli Eğitim Bakanlığı yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları online sistem üzerinden erişime açıldı. Öğrenciler www.meb.gov.tr adresinden nakil sonuçlarını öğrenebilecek. Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvuruları 6 Ağustos'ta sona erecek, sonuçları ise 9 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 9 Ağustos'ta tamamlanacak.

LGS BİRİNCİ NAKİL  SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Liselere geçiş sistemi kapsamında uygulanan LGS sınavının puanlarına göre yapılan yerleştirmelerin ardından gözler ek tercih süresine çevrilmişti. Beklenen duyuru MEB'den geldi. LGS ek yerleştirme sonuçlar 2 Ağustos tarihinde açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki İlk yerleştirmede yerleşemeyen veya yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için Yerleştirmeye Esas 1’inci Nakil Sonuçları açıklandı.

26-30 Temmuz 2021 tarihleri arasında başvurusu yapılan 2021 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Yerleştirmeye Esas 1’inci Nakil Sonuçları yerleştirme sonuçları "meb.gov.tr" internet adresinden açıklandı.

2021 MEB NAKİL TAKVİMİ

Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 2-6 Ağustos'ta yapılabilecek, sonuçlar 9 Ağustos'ta açıklanacak.

Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 9 Ağustos 2021'de tamamlanmış olacak.

Hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 20 Ağustos 2021'de yerleştirme süreci tamamlanacak.

BOŞ KONTENJANLAR AÇIKLANDI

LGS kapsamında merkezi yerleştirmeyle öğrenci alan liselerin taban puanları ve yüzdelik dilimler tablosu ile boş kontenjanlar belli oldu.

Liselerin yerleştirme sonuçlarına göre oluşan taban puanları ile boş kontenjanlarına "e-okul.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşılabiliyor.

Öte yandan, LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil başvuruları başladı. Yerleştirmeye esas 1. nakil süreci bugünden itibaren 30 Temmuz'a kadar sürecek ve sonuçları 2 Ağustos'ta açıklanacak.

Son Güncelleme: 2.08.2021 09:55:11
ETİKETLERLGS