UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

"AMAÇ DEVLETİMİZİ ZAYIF GÖSTERMEK"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, orman yangınlarına ilişkin başlatılan kampanya ile ilgili Twitter'dan açıklama yaptı.

"AMAÇ DEVLETİMİZİ  ZAYIF GÖSTERMEK"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Türkiye'yi etkisi altına alan orman yangınlarıyla devletin tüm imkanları seferber edilerek mücadelenin sürdürüldüğünü belirtti.

35 ildeki 129 yangının 122'sinin kontrol altına alındığı bilgisini veren Altun "İyi niyetli her yardım ve katkı milli birlikteliğimizin gereğidir. Ancak bu akşam itibariyle yurt dışından ve tek merkezden organize edilen sözde yardım kampanyası ideolojik saiklerle, devletimizi aciz göstermek, devlet-millet birlikteliğimizi zayıflatmak amacıyla başlatılmıştır. Türkiye'miz güçlüdür. Devletimiz dimdik ayaktadır. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi yitirdiğimiz canlar dışında bütün kayıplarımızı telafi edecek, içimizi yakan bu ateşi söndüreceğiz" dedi.

Şu anda sosyal iletişim platformlarında yayılan bilgilerin büyük çoğunluğunun yalan haber olduğunu söyleyen Altun, "Bugün böyle bir doğal afet durumunda dahi bu türden yalanları yayanların tuzağına düşmeyelim. Lütfen resmi mercilerin açıklamalarına itimat edelim." dedi.

Son Güncelleme: 2.08.2021 09:16:04
ETİKETLERfahretin altun