UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BODRUM'DAKİ YANGINA MÜDAHALE SÜRÜYOR!

Bodrum'da makilik alanda çıkan ve tersaneler ile otellerin olduğu bölgeye kadar ulaşan orman yangınlarına karşı müdahale devam ediyor. Vatandaşlar, kovalarla yangını söndürmek için çaba gösteriyor. Diğer yandan yangını endişe ile izleyen tatilciler de objektiflere yansıdı.

BODRUM'DAKİ YANGINA MÜDAHALE SÜRÜYOR!

Türkiye'yi günlerden bu yana etkisi altına alan orman yangınları devam ediyor. Bu sefer Bodrum'da başlayan yangınlar nedeniyle panik yaşandı. İçmeler Mahallesi'nde tersaneler ve otellerin bulunduğu bölgeye ulaştı. Polis ekipleri, 5 yıldızlı 3 oteli tahliye etti. Vatandaşlar, yangının tersane bölgesine ulaşmaması nedeniyle kova kova su ile müdahalesini sürdürüyor.

RÜZGARIN DA ETKİSİYLE YAYILDI

Umurca Mahallesi'ndeki makilik alanda, 2 noktadan saat 12.30 sıralarında alevler yükselmeye başladı. Polis lojmanlarına 100 metre uzaklıktaki yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Alevler, İçmeler mevkiline doğru ilerlemeye başladı. Ekipler, yangına 6 arazöz ve 5 itfaiye aracı ile müdahaleye başladı.

YANGININ ÇIKIŞ NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Bodrum'daki beton firmalarına ait beton mikserleri de bölgeye takviye olarak sevk edildi. Dumanlar, başta Kumbahçe Plajı olmak üzere ilçenin birçok noktasından görülüyor. Yangının çıkış nedeni araştırılırken, polis de şüphelilere yönelik bölgede çalışma başlattı.

Son Güncelleme: 31.07.2021 20:08:57