UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

CASUSLUK KRİZİNDEN SAPIK GÜVENLİKÇİ ÇIKTI!

Türkiye'ye gönderilen kayıt cihazıyla ilgili polisin yaptığı soruşturmada büyükelçilikte çalışan güvenlik görevlisi Erhan Ç.'nin kamerayı yerleştirerek görüntü kaydettiği ortaya çıktı. Sapık güvenlikçi tutuklandı.

CASUSLUK KRİZİNDEN  SAPIK GÜVENLİKÇİ ÇIKTI!

Süreç, Belçika'nın Ankara Büyükelçiliği'nde masanın altından elektronik bir cihazın düştüğünü fark eden diplomat P.L.'nin konuyu üst makamlara bildirmesiyle başladı. Devlet özelindeki bilgi ve konuşmaların gizlice kayıt altına alınma şüphesiyle gizli kamera Belçika'ya güvenlik birimine gönderildi.

Casusluk faaliyeti kapsamında Belçika'da yapılan incelemelerin ardından cihazın gizli kamera olarak kullanıldığı, içerisinde kadınlara ait görüntüler bulunduğu tespit edildi. Cihaz tekrar Türkiye'ye gönderilerek soruşturma yapılması istendi.

GÜVENLİKÇİNİN SAPIK FANTEZİSİ ÇIKTI

Gizli kameranın bulunması sonrası, elçilikte bulunan tüm güvenlik kameraları incelendi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında polis, gizli kamerayı güvenlik görevlisi Erhan C.'nin yerleştirdiğini tespit etti.

5 AY KAYIT YAPMIŞ

Soruşturmanın detaylarına da Sabah ulaştı. Güvenlik görevlisinin 5 aydır sürdürdüğü gizli kamera fantezisinin kameranın yere düşmesiyle son bulduğu ortaya çıktı. Büyükelçilikte güvenlik görevlisi olan Erhan C.'nin şubat ayında gizli kamerayı ilk olarak kadınlar tuvaletine koyarak büyükelçilik çalışanlarını cinsel amaçlı gizlice kayıt altına aldığı, daha sonra büyükelçilikte görevli sekreter ve diplomatların masasının altına bantla yapıştırdığı gizli kamera ile günlerce görüntü aldığı belirlendi.

SUÇLAMALARI KABUL ETTİ, TUTUKLANDI

Masasının altına yapıştırılan gizli kameranın bantının açılarak düşmesiyle yakayı ele veren zanlı, gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etti. Büyükelçilikteki işine son verilen Erhan C. özel hayatın gizliliğini ihlal suçundan tutuklandı.

Son Güncelleme: 28.07.2021 09:36:32
ETİKETLERerhan ç