UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

BÖYLE NİKAH TÖRENİ GÖRÜLMEDİ!

Edirne'de ilginç bir nikah töreni gerçekleştirildi. Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, genç çiftin isteğini geri çevirmeyerek, koronavirüs tedavisi gördüğü evinin balkonundan nikah kıydı.

BÖYLE NİKAH TÖRENİ GÖRÜLMEDİ!

Edirne'de daha önce eşine rastlanılmayan bir nikah töreni gerçekleşti. Kader Çakır ve Ertuğrul Katı çifti, nikahlarını belediye başkanının kıymasını istedi. Ancak Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu koronavirüs tedavisi nedeniyle evinde karantinadaydı. Koronayı engel olarak görmeyen genç çift, başkanının evinin önüne giderek, hem geçmiş olsun dileklerini iletti, hem de nikahlarını kıydırdı.

Keşan Lisesi bahçesinde, salgın tedbirleri alınarak Kader Çakır ve Ertuğrul Katı çifti için nikah töreni düzenlendi. Okul bahçesinin yanındaki apartmanda oturan Helvacıoğlu, tören için cübbesiyle sosyal mesafe kuralına uyarak evinin balkonuna çıktı.

"MUTLU GÜNÜMÜZDE BİZLERİ KIRMADI"

Damat Katı, törende yaptığı konuşmada, mutlu gününde yanlarında yer alan herkese teşekkür etti.

Törenden önce yaptıkları nikah tarihi başvurusunda nikahı özellikle Helvacıoğlu'nun kıymasını istediklerini belirten Katı, şöyle konuştu: "Nikah için belediyeye gittiğimizde bizim bir talebimiz vardı. Öncelikle Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu'nun nikahımızı kıymasını istedik. Kendisine geçmiş olsun diyor ve bir an önce aramıza dönmesini bekliyoruz. Şu anda kendisi yanımızda olamadı ama ona bir sürpriz yapalım, biz ona gelelim istedik. En azından kendisini de hastalığından dolayı motive etmiş oluruz. Desteğini esirgemedi, sağ olsun. Bu mutlu günümüzde bizleri kırmadı."

"KORONAVİRÜS ENGEL DEĞİLDİR"

Helvacıoğlu, evinin balkonundan yaptığı konuşmada, daha önce çiftin nikahlarını kıymasını istediklerini anlatarak, "Çok değerli çiftimiz Kader ve Ertuğrul nikahlarını benim kıymamı istediler. 'Koronavirüs engel değildir' dedik ve çiftimizin taleplerini bugün yerine getirmek için bir aradayız. Sevginin her engeli aşacağının kanıtı olan bu nikahı, sizlerin şahitliği ile gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

FATMA AKSAL EVLİLİK CÜZDANINI VERDİ

Konuşmaların ardından Helvacıoğlu, nikahı evinin balkonundan kıydı. Törende nikah şahidi olan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, çifte evlilik cüzdanını vererek tebrik etti.

HABERİN VİDEOSU

Son Güncelleme: 26.07.2021 17:18:58
ETİKETLERedirne  nikah  tören