UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

KORDON HIRSIZLIK ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ!

İzmir Kordon'da, çiçek satma, fal bakma, para isteme bahanesiyle yaklaştıkları vatandaşların cep telefonunu ve cüzdanlarını çalan çete çökertildi.

KORDON HIRSIZLIK ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ!

17 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 38 yaşındaki çete lideri gözaltına alındı. 12'si çocuk 17 kişi yakalanarak adliyeye sevk edildi. İzmir Kordon'da uzun süredir devam eden hırsızlık sorunu vardı. Çeşitli perdeleme yöntemleriyle hırsızlık yapıyorlardı. Bu olay o kadar çok artmıştı ki sosyal medyada bile isyanlar başlamıştı.

PERDELEME YÖNTEMİYLE HIRSIZLIK

İstihbarat Şefi Nihat Uludağ'ın aktardıkları:

Görüntüler İzmir Kordon'dan. İzmir Belediyesi’ne ait bisikletleri çalan hırsızlar Kordon sahilde oturan gençlerin yanına geliyor. Biri gençlerin dikkatini dağıtırken diğerleri de cep telefonu ve cüzdanları çalıyorlardı. Konak, Alsancak, Göztepe, Balçova ve İnciraltı gibi hareketli sahil bölgelerinde bu tür hırsızlık olayları o kadar arttı ki mağdur gençler çareyi sosyal medyaya yazmakta buldu. İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, gelen yoğun şikayetler üzerine çalışma başlattı. Yaşı küçük olan hırsızlık çetesi üyeleri takibe alındı.

ÇETE ÇÖKERTİLDİ

Şikayetlerin artması üzerine İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir çalışma başlatılıyor. Yaşı küçük olan çocukların bu işi yaptığı belirleniyor. Daha sonra daha büyük bir çete olduğu tespit ediliyor. Çeteye operasyon yapılıyor ve Nihat E. ile 4 yardımcısı gözaltına alındı. Bu operasyonla bu çete çökertiliyor.

Son Güncelleme: 22.07.2021 21:30:52
ETİKETLERizmir  kordon  hırsızlık