UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HERKES ÇİN OLARAK BİLİYORDU!

ABD'de 24 bin kişiden alınan örnekler ile yapılan araştırmanın sonuçları Corona’nın ABD'de bilinenden daha önce ortaya çıktığını ortaya koydu.

HERKES ÇİN OLARAK  BİLİYORDU!

Yaklaşık 2 yıldır hayatımızda olan Covid-19 ile ilgili yüzlerce araştırma yürütülüyor. Bilim insanları bir yandan virüse çare bulmayı ararken bir yandan da virüsün nerede ve nasıl ortaya çıktığını araştırıyor.

ABD'de bu alanda yapılan araştırmanın sonuçları yayınlandı. New York Post'ta yer alan habere göre, ilk sonuçlar virüsün 2019'un aralık ayında ABD'de olduğuna işaret ediyor.

24 bin ABD'liden alınan kan örneklerinin incelenmesi ile yapılan araştırmanın sonuçları şimdiden bilim dünyasında bir tartışma başlatmış durumda.

Kimi uzmanlar bu sonuçların, salgının ABD'de Çin'in açıkladığı resmi vakadan önce görüldüğüne işaret ettiğini savundu. Ancak bazı uzmanlar söz konusu sonuçların kesin olmadığı konusunda ısrarcı.

ABD'li uzmanların 2020 yılının ilk üç ayında toplanan 1 milyon Amerikalının sağlık verilerini inceleyeceği araştırmanın konu hakkında daha net bir sonuç ortaya koyması bekleniyor.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'nin (CDC) solunum virüsü immünoloji ekibinin baş araştırmacısı Thornburg konu ile ilgili şu açıklamada bulundu;

Resmi verilere göre, Coronavirüs 2019'un son günlerinde Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıktı. Resmi olarak tanımlanan ilk ABD enfeksiyonu bir gezgindi.

Söz konusu hasta 15 Ocak'ta Wuhan'dan dönmüş ve 19 Ocak'ta Washington eyaletine bağlı bir klinikte tedavisine başlanmıştı.

Ancak pek çok uzman virüsün Çin'de resmi açıklamadan aylar önce ortaya çıkmış olabilme ihtimalinin hızla güçlendiğinin altını çiziyor.

 

Son Güncelleme: 16.06.2021 10:00:46
ETİKETLERabd  coronavirüs  çin