UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

SAĞANAK GELİYOR…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre hafta sonu yurda sağanak yağış giriş yapacak. Cuma günü yer yer kendini gösterecek olan yağışlar cumartesi günü İstanbul ve Ankara'da da etkili olacak.

SAĞANAK  GELİYOR…

Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu verilerine göre cuma günü Türkiye yeni bir yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyor. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik meydana gelmeyecek olsa da yağışlar yurdun büyük bir kısmını etkileyecek. İstanbul’da cumartesi günü beklenen sağanak yağış pazar günü etkisini kaybedecek.

İÇ KESİMLER ISINIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülke genelinin parçalı ve az bulutlu, sabah ilk saatlerde Çanakkale, Tekirdağ ve İstanbul’un Avrupa yakası hafif sağanak, öğleden sonra Denizli, Afyonkarahisar, Kars, Ardahan ve Iğdır çevreleri ile Ağrı’nın doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Son Güncelleme: 26.05.2021 09:27:07
ETİKETLERmeteoroloji  sağanak