UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÜNİVERSİTELİ GENÇ KIZ ŞORT GİYDİĞİ İÇİN SALDIRIYA UĞRADI

Antalya'nın Kepez İlçesi'nde oturan üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, sokağındaki konteynere çöp dökmeye giderken komşusu Mahsun Tatar tarafından ”... musun böyle giyiniyorsun" şeklindeki sözlü ve fiziksel saldırısına maruz kaldığını iddia etti.

ÜNİVERSİTELİ GENÇ KIZ ŞORT GİYDİĞİ İÇİN SALDIRIYA UĞRADI

Antalya'da üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, şortla çöp atmaya çıktığı için komşusu Mahsun Tatar tarafından saçlarından sürüklenerek darp edildi.

Gözaltına alınan Tatar, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Antalya'nın Kepez ilçesinde oturan üniversite öğrencisi Elif Ülkü Eroğlu, 11 Mayıs 2021 günü, sahurdan sonra sokağındaki konteynere çöp dökmek için evinden dışarı çıktı.

ÇIĞLIKLARINI AİLESİ DUYDU

Çöp atmaya çıkan genç kadına komşusu Mahsun Tatar, “…. musun böyle giyiniyorsun?” diyerek sözlü saldırıda bulundu. Bunun üzerine Eroğlu, Mahsun Tatar'a “Sana mı soracağım?” diyerek tepki gösterdi.

Sözlü saldırılarını devam ettiren Mahsun Tatar, Eroğlu'na saldırdı. Saçlarından tutularak yerde sürüklenen ve darbeler alan Eroğlu, çığlıklarını duyan ailesi tarafından kurtarıldı.

Eroğlu'nun şikâyeti üzerine gözaltına alınan Mahsun Tatar, ifadesinde kimseye saldırmadığını, karşı tarafın saldırdığını öne sürdü.

YAŞADIKLARINI SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞTI

Elif Ülkü Eroğlu, yaşadığı dehşeti sosyal medyadan paylaşarak anlattı.

Eroğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

* Saat 04.15 civarında sahur sonrası çöp dökmeye çıktım. Evimin 30-40 metre ötesinde konteyner var. Döndüğümde aynı binada oturduğum Mahsun Tatar, önce dik dik baktı. ‘Neden bakıyorsun?' deyince ‘….. musun böyle giyiniyorsun bizim mahallede böyle şeyler olmaz' dedi.

* Ben ‘Sana mı soracağım, istediğimi giyerim' deyince de üzerime saldırdı. Saçlarımdan tuttu dirseğiyle sırtıma ve boynuma vurmaya başladı. Saçlarımdan sürükledi. Şort giymiştim ve evimden çöp atmaya çıktım yalnızca. Çöp atmak için üstümü değiştirmem mi gerekirdi?

Son Güncelleme: 17.05.2021 11:41:10
ETİKETLERkız  antalya