UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HAMİLE KADINI ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE ŞEHİT ETTİLER!

Bebek katili İsrail, Gazze'ye yönelik saldırılarını sürdürüyor. İsrail dün gece savaş uçakları, top ve tanklarla eş zamanlı olarak Gazze Şeridi'ne saldırı düzenledi. Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun kentinde yaşayan Tanani ailesinin tüm fertleri, anne karnındaki bebek dahil İsrail tarafından katledildi.

HAMİLE KADINI ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE ŞEHİT ETTİLER!

İsrail savaş uçaklarının, top ve tanklarla eş zamanlı olarak dün gece Gazze Şeridine düzenlediği saldırılar sırasında Tanani ailesinin evi de hedef oldu.

Saldırıda, Rafet (38), Raviye Ebu Asr (35) ile karnındaki bebeği ve çocukları İsmail (6), Emir (5), Ethem (5) ve Muhammed (3) şehit oldu.

Saldırıda şehit olan Rafet'in kardeşi Hatim et-Tanani, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırıların hedef gözetmeksizin düzenlendiğini belirtti.

Ev vurulduğu sırada kardeşi Rafet ile telefonda konuştuğunu ve vurulma sesini duyduğunu ifade eden Hatim "Kardeşimin evi de öncesinde herhangi bir uyarı yapılmaksızın birden fazla füzeyle doğrudan vuruldu." dedi.

UYKULARINDA ŞEHİT OLDULAR!

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne dün gece düzenlediği şiddetli saldırılarda yıkılan evlerinin enkazı altında kalan bir anne ve 3 çocuğu yaşamlarını yitirdi.

İsrail uçaklarının Gazze Şeridi'ne düzenlediği şiddetli saldırılar Filistinli Attar ailesinin hayatını söndürdü. Daha önce herhangi bir uyarıda bulunulmadan 5 hava saldırısı düzenlenmesi sonucu Attar ailesine ait ev bir anda yerle bir oldu.

Evin enkazından baba Muhammed Haşim el-Attar ve kardeşi sağ çıkarılırken, genç anne Lima el-Attar (27) çocukları Muhammed (5 aylık), Emire (6), İslam'ın (5) cansız bedenlerine ulaşıldı.

"ATTAR AİLESİNİN FERTLERİ İSRAİL TARAFINDAN KANLI BİR KATLİAMLA ŞEHİT EDİLDİ"

AA muhabirine konuşan Attar'ın akrabası Abdu Rabbuh, baba Muhammed el-Attar'ın saldırı sonucu büyük bir gürültüyle çöken binadan çıkarıldığını ancak eşi ile çocuklarını kaybettiğini belirtti.

Olayın yaşandığı anlarda Attar'ın evde bir arkadaşı ve kardeşi ile sohbet ettiğini kaydeden Rabbuh, saldırı başlayınca panik yaşayan Attar'ın arkadaşının ikinci kattan atladığını söyledi.

Rabbuh, şöyle devam etti:

"Camdan atlayan bu genç, Attar ile kardeşini enkazın altından çıkarmayı başardı. Ancak Attar'ın evin orta kısımlarındaki odada olan üç çocuğu ve eşine ise ulaşılamadı. Daha sonra naaşları kurtarma ekipleri tarafından çıkarıldı.

"ÇOCUKLAR UYUYORDU"

Çocukların saldırı sırasında uyuduğunu söyleyen Rabbuh, "Attar ailesinin fertleri İsrail tarafından kanlı bir katliamla şehit edildi." ifadelerini kullandı.

Rabbuh, patlamalarda birçok yıkım yaşandığını belirterek, "İnsan aklının alamayacağı derecede büyük patlamalar yaşandı ve patlamalar sonucunda çıkan alevleri tarif edemiyorum." dedi.

 

Saldırılar nedeniyle 13 yaşındaki kızı Dua'nın korkudan baygınlık geçirdiğini ifade eden Rabbuh, saldırıların ardından korktukları için evlerinde kalamadıklarını ve Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşuna (UNRWA) ait bir okula sığındıklarını belirtti.

Rabbuh, "Okula giden yol 3 saatten fazla sürdü, saldırılardan kaynaklanan korku, gerginlik ve travma ile doluydu." diye konuştu.

Son Güncelleme: 14.05.2021 17:01:19
ETİKETLERhamile  kadın  israil  gazze