UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

AYRILIK KARARINI 2019'DA ALMIŞ!

Geçtiğimiz hafta boşanma haberiyle gündeme gelen Bill Gates'in 2010'lu yıllarda Jeffrey Epstein'le kurduğu ilişkiler ABD gündemine bir kez daha bomba gibi düştü. Daha da çarpıcı olan ise karmakarışık bağlantılar ağı ortaya çıkmadan önce eşini uyaran Melinda Gates'in boşanma kararını da yine bu yüzden almış olması...

AYRILIK KARARINI  2019'DA ALMIŞ!

Jeffrey Epstein, günümüzde ABD'de en kötü üne sahip kişiler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Temmuz 2019'da çocuk tacizi ve seks ticareti suçlamalarıyla hapse atılan Epstein, aynı yılın Ağustos ayında hücresinde hayatına son verdi. Epstein hakkındaki suçlamalar arasında önce Bear Stearns'de daha sonra da kendi şirketinde finans danışmanlığı yaptığı dönemde ünlülerden önemli iş insanlarına ve hatta İngiltere Kraliyet Ailesi'ne çok geniş bir ağ kurduğu ve bu ağdaki bazı nüfuzlu erkeklere cinsel birliktelik amaçlı kadın temin ettiği de bulunuyordu.

Birçok tanınmış ismin Epstein'le ilişkisinin ortaya çıkarılması büyük skandallara yol açtı. Epstein'in ilişkiler ağında yer aldığı ve bir şekilde onunla birlikte vakit geçirdiği ortaya çıkanlar arasında Kraliçe Elizabeth'in küçük oğlu Prens Andrew'dan Bill Clinton'a, Donald Trump'tan Rupert Murdoch'a, Richard Branson'dan Kennedy'lere, Harvey Weinstein'den Jeff Bezos ve Elon Musk'a birçok ünlü erkeğin yanı sıra Katie Couric gibi kadınlar da var.

Bu hafta başında eşi Melinda Gates'le boşanma kararı aldıklarını açıklayan Microsoft kurucusu Bill Gates de listede yer alıyor. Dahası geçtiğimiz perşembe günü, ABD'nin çok okunan yayın organlarından Daily Beast'in yayımladığı, Melinda Gates'in eşinin Epstein'le ilişkisi konusunda rahatsızlık duyduğu ve Bill'i Epstein'e karşı yıllar önce uyardığına dair tanıklıkları içeren özel haber ortalığı yeniden karıştırdı.

BAĞLANTILAR AÇIĞA ÇIKINCA BOŞANMA KARARI ALMIŞ

Son olarak bugün Wall Street Journal gazetesi Melinda Gates'in eşinden boşanma kararını Ekim 2019'da aldığını ve kararın arkasında Bill Gates'in Epstein'le olan bağlantılarının ortaya çıkması olduğunu yazdı.

Gazeteye konuşan kaynaklar 56 yaşındaki Melinda Gates'in, 2019'dan beri çok sayıda avukatlık firmasıyla görüşmeler yaparak evliliği sona erdirmek için girişimlerde bulunduğunu söyledi. Gazetenin incelediği çeşitli belgeler de bu söylenenleri destekler nitelikte.

Gates'lerin geçen hafta başında yaptıkları ortak açıklamada boşanma kararını neden aldıklarına dair bir ayrıntı yer almıyordu. Çifte yakın isimler ve Bill ve Melinda Gates Vakfı'nın eski bir çalışanı kararın Bill Gates'in Epstein'le olan bağlarından kaynaklandığını söyledi. Eski çalışan Gates'in ikilinin ilişkisiyle ilgili kaygılarının 2013 yılına kadar uzandığını da ifade etti.

MELINDA, BILL'İ EPSTEIN'E KARŞI UYARMIŞ

Daily Beast'te geçtiğimiz hafta yayımlanan haber de benzer şeyler söylüyordu. Habere göre, Melinda Gates, 2013 yılının Eylül ayında eşi Bill ile birlikte Epstein'in New York'ta bulunan evine gitti ve burada Epstein'le tanıştı. O tarihte Epstein, Yukarı Doğu Yakası'nda saray yavrusu bir evde yaşıyordu. Gates çifti de Lasker-Bloomberg Kamu Hizmeti Ödülü'ne layık görülmüş ve ödülü aynı gün Pierre Oteli'nde dönemin New York Belediye Başkanı Michael Bloomberg'den almıştı.

Daily Beast'e konuşan konuya yakın kaynaklar, daha önce hiçbir yerde açığa çıkmamış olan bu görüşmenin, Gates çiftinin Epstein'le olan ilişkisinde bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Görüşmenin ardından Melinda arkadaşlarına Epstein'le aynı ortamda bulunmaktan rahatsız olduğunu ve kendisiyle herhangi bir ilişki kurmak istemediğini anlattı.

Boşanma açıklamasının ardından Daily Beast'e konuşan kaynaklar, Melinda'nın halen Bill'in Epstein'le olan ilişkisinden rahatsızlık duyduğunu da sözlerine ekledi. Ancak Daily Beast'in girişimlerine karşın, ne Bill Gates'in ne de Melinda Gates'in sözcüsü konuyla ilgili bir yorum yaptı.

'HERHANGİ BİR İŞ İLİŞKİMİZ YA DA ARKADAŞLIĞIMIZ YOKTUR'

Eylül 2019'da Epstein'le ilişkisini ortaya döken haberlerin yoğunlaşması üzerine bir açıklama yapan Gates, "Kendisiyle tanıştım. Herhangi bir iş ilişkimiz ya da arkadaşlığımız yoktur" dedi.

Gates açıklamasında, "New Mexico'ya ya da Florida'ya da başka bir yere gitmedim. Epstein'in etrafında 'Her küresel sağlık için para toplamak ve daha fazla hayır yapmak istiyorsan bu adam çok fazla zengin tanıyor' diyen kişiler vardı" diye konuştu.

Gates, "Onunla yaptığım her toplantıda erkekler vardı. Hiçbir partiye ya da onun gibi bir şeye gitmedim. Hakkında bilgi sahibi olduğum hiçbir şeye asla para yatırmadı" ifadelerini kullandı.

EPSTEIN'I TANIYANLAR MELINDA'NIN TEPKİSİNE ŞAŞIRMADI

Teknoloji dünyasında katıldığı etkinlikler nedeniyle Epstein'le aynı ortamlarda bulunmuş bir kaynak, Daily Beast'e Gates'in adı pedofiliyle anılan bir kişiyle brilikte hayır işlerine girme seçeneğini değerlendirmiş olmasının kendisini şaşırttığını söyledi.

Adının açıklanmaması kaydıyla konuşan kaynak, "Bill'e sorarsanız 'Bir ahlaksızlık içinde olduğuna dair en ufak bir fikrim bile yoktu' diyecek. Ama ben Epstein'in ahlakından ciddi anlamda şüphe duyuyordum. Etrafındaki kişilerin neyi ne kadar bildiği ve bildiklerini nasıl rasyonalize ettikleri değişiklik gösteriyordu" diye konuştu.

Melinda Gates'in Epstein'den hoşlanmamasının kendisini şaşırtmadığını da ifade eden kaynak, "Birçok kişi cinsel suçlarından bağımsız olarak Epstein'den rahatsız olurdu. Çekilmez bir adamdı. Neredeyse kasıtlı olarak görgüsüzlük eder, yemekte kimseyi dinlemezdi. Şüphesi olmayanların bile onunla aynı ortamda bulunmak istememesini anlayabiliyorum" diye konuştu.

Son Güncelleme: 10.05.2021 12:09:21
ETİKETLERbill gates  melinda gates