UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

O İLİMİZDE YENİ KISITLAMA KARARI!

Koronavirüs vakalarının en çok arttığı iller arasında yer alan Bartın'da, Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, hafta sonu market otoparklarının geçici olarak kapatılmasına karar verildi. Öte yandan, cumartesi ve pazar günleri vatandaşların zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürüme mesafesindeki bakkal, market, fırın gibi yerlere her aileden sadece bir kişinin gidebilecek.

O İLİMİZDE YENİ KISITLAMA KARARI!

Bartın ilinde vakaların artması ve yoğun bakım ünitesinde doluluk oranı yüzde 80'leri aşması üzerine çeşitli tedbirler alındı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısında, salgınla mücadelede fiziki mesafeyi korumak, hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak ve sosyal izolasyonu sağlamak amacıyla değerlendirmelerde bulunuldu.

HER AİLEDEN BİR KİŞİ GİREBİLECEK

Toplantıda alınan kararlara göre sokağa çıkma kısıtlamasının tam gün uygulandığı cumartesi ve pazar günleri vatandaşların zorunlu ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürüme mesafesindeki bakkal, market, fırın gibi yerlere her aileden sadece bir kişinin gidebilecek.

MARKET OTOPARKLARI HAFTA SONU KULLANIMA KAPALI OLACAK

Ayrıca hafta sonlarında bakkal, market, fırın gibi yerlere ulaşım için özel veya toplu taşıma araçları kullanılmaması kararı alınırken, sokağa çıkma kısıtlamasının tam gün uygulandığı cumartesi ve pazar günleri market otoparkları kullanıma kapatılacak.

Son Güncelleme: 20.04.2021 18:40:53
ETİKETLERkısıtlama