UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TOKKAL ÇİFTİNİN KATİL ZANLISI HAKİM KARŞISINDA!

Eskişehir'de İlkay-Emel Tokkal çifti ile 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk'u evlerinde bıçaklayarak öldürdüğü suçlamasıyla Mehmet Şerif Boğa, açılan davada ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyetinin evininin bodrumunda bulunan ve Tokkal ailesiyle kan lekeleri eşleşen çorabı sorması üzerine konuşan sanık Boğa "Ben kendi ailemi öldüremem. İlkay benim iş ortağım, ortağımı öldüremem. Bulunan çorap benim ama çoraba o kanlar nasıl gelmiş bilmiyorum" dedi.

TOKKAL ÇİFTİNİN KATİL ZANLISI HAKİM KARŞISINDA!

Eskişehir’de cep telefonu satış ve tamiri yapan İlkay Tokkal, eşi Emel Tokkal ve oğulları Ali Doruk, şubat ayında evlerinde bıçaklanarak öldürüldü. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından cinayetin ardından özel bir ekip kuruldu. Çevredeki 450 mobese ile güvenlik kameralarından 700 saatlik görüntüyü inceleyen polis ekipleri, İlkay Tokkal’ın, olayın ardından kendisini yere atarak gözyaşı döken eski ortağı, evli ve 2 çocuk babası Mehmet Şerif Boğa’nın (29) katil zanlısı olduğunu belirledi. Boğa, gözaltına alındı.

Mehmet Şerif Boğa’nın evinin bodrumunda yapılan aramada ele geçirilen kanlı çorap ve ayakkabı ile kıyafetler, Bursa Bölge Kriminal Polis Laboratuvarı Biyolojik İnceleme Şube Müdürlüğü’nde öldürülen Tokkal ailesi üyelerinden alınan kan ve DNA örnekler ile karşılaştırıldı. Yapılan incelemede Boğa'ya ait eşyalardaki kan lekeleri kurbanlara ait kan örnekleriyle eşleşti.

Kamera görüntülerinde katil zanlısı Boğa’nın taksi ile gidip geldiği, kendisine inşaat işçisi görüntüsü vermek için yırtık ayakkabı, inşaat eldiveni, bere, maske ve kapüşonlu mont giydiği, belinde mezura taşıdığı tespit edildi. Katil zanlısının 73 dakika kaldığı evde cinayetlerin ardından Emel Tokkal’ın cep telefonunu aldığı, İlkay Tokkal’ın dolabından kıyafet seçip kanlı pantolonunu beyaz bir poşete koyarak, dışarı çıktığı saptandı.

Mehmet Şerif Boğa, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Soruşturmanın ardından Mehmet Şerif Boğa hakkında ‘canavarca hisle eziyet çektirerek birden fazla kişiyi kasten öldürme’ suçundan 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. İddianamede katil zanlısı Boğa’nın, İlkay Tokkal’ı 27, eşi Emel’i 18, oğulları Ali Doruk’u ise 4 yerinden bıçaklayıp öldürdüğü bilgisine yer verildi.

Mehmet Şerif Boğa, emniyet ile savcılıkta verdiği ifadelerde aileyle aralarında herhangi bir husumet ve tartışma olmadığını iddia ederek, “İlkay ve Emel Tokkal çifti ile 4 yıldır tanışırız. Ailece görüşürüz. Ben daha önce inşaat işinde çalışıyordum. İlkay ise Cengiz Topel Caddesi’ndeki dükkanında cep telefonu satıyordu. Kendisinden taksitle telefon aldım, bu vesile ile tanıştık ve ailece görüşmeye başladık. Bu olayı, kimin, neden gerçekleştirdiği hakkında bir bilgim yoktur. Bu olayın şokunu, halen yaşıyorum. Çok üzüntülüyüm. Olayla ilgili bildiğim bir şey yoktur. Kim tarafından, nasıl yapıldı, hiçbir fikrim yok. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. Bu olayla ilgili bildiğim her şeyi anlattım. Şüphelinin bir an evvel yakalanmasını istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Duruşma öncesi İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince adliye çevresinde geniş güvenlik tedbirleri alındı. Duruşmada, kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasının ardından salonda hazır bulunan sanık Mehmet Şerif Boğa iddialara karşı savunmasını yaptı.

50 DAKİKA SAVUNMA YAPTI: BEN AİLEMİ ÖLDÜREMEM

Eskişehir 1inci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Boğanın yanı sıra Tokkal ailesinin yakınları ve avukatlar katıldı.

Mahkemede ilk savunmasını yaklaşık 50 dakikada tamamlayan katil zanlısı Boğa, cinayet suçlamasını kabul etmedi. Cinayetin işlendiği 15 Şubat akşamı evinden hiç çıkmadığını anlatan Boğa, "15 Şubat akşamı evdeydim. Sadece kısa bir süreliğine aşağı bodruma indim ve çocuğumla kar topu oynadım. Daha sonra eve girdim. İki akrabam geldi, onlarla birlikte oturduk. Gece de internetten film izledim. 16 Şubat günü de saat 11.00 gibi uyandım. Mardin'den gelen misafirler için alışveriş yaptım. Öğleden sonra İlkay ağabeyi aradım. Akşam için çaya davet edecektim ancak telefonu kapalıydı. Daha sonra Emel ablanın kızı Beyzanur aradı ve annesine ulaşamadığını söyledi. Emel ablanın eniştesi de aradı ve yeni taşındıkları evde doğal gazdan zehirlenmiş olabileceklerini söyledi. Çilingir arkadaşı alıp eve gittim. Çevre esnafa ve komşularına sordum. Kapıyı da defalarca çaldım ama açan olmadı. Emel ve İlkay'ın ayakkabıları kapının önündeydi. Polisi aradık, yakınlarının ihbarda bulunası gerektiğini söylediler. Sonra Beyzanur polise ihbarda bulundu. Polis ve çilingir ile kapıyı açtığımızda İlkay ağabeyi yerde kanlar içinde gördüm. Orada fenalaşmışım. Daha sonra emniyete götürüldüm dedi.

'KENDİ AİLEMİ ÖLDÜREMEM'

Mahkeme heyetinin evininin bodrumunda bulunan ve Tokkal ailesiyle kan lekeleri eşleşen çorabı sorması üzerine konuşan sanık Boğa, şunları söyledi: "Ben kendi ailemi öldüremem. İlkay benim iş ortağım, ortağımı öldüremem. Bulunan çorap benim ama çoraba o kanlar nasıl gelmiş bilmiyorum. Kamera görüntülerindeki yüzü kapalı kişi kimse oraya bırakmış. Biz ortaktık benim İlkay ağabeye 23 bin lira borcum var. Ayakkabılar bana ait değil, görüntülerdeki kişi de ben değilim"

TANIKLAR DİNLENDİ

Sanık Boğa'nın savunmasının ardından mahkeme heyeti tanıkları dinledi. Hediye Boğa, 15 Şubat akşamı eşi Mehmet Şerif Boğa'nın akrabasına gideceğini söylediğini belirterek, "Bizim evimiz dubleks, eşim akrabasına gideceğini söyledi. Bende üst kata çıktım ancak dışarı çıkıp çıkmadığını bilmiyorum. Daha sonra bir ara aşağı indiğimde evde yoktu. Gideceği akrabasını aradım, onların yanında değildi. Akrabaları bir saat sonra evimize geldi. Daha sonra da eşim geldi. O gün ve sonraki gün eşim gayet normaldi, herhangi bir anormallik görmedim" diye konuştu. Tokkal ailesinin yakınları da sanık Boğa'nın ceza almasını istediklerini söyledi.

TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMINA KARAR VERİLDİ

Eskişehir 1nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, tanık beyanlarının ardından katil zanlısı Mehmet Şerif Boğanın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı eksiklerin tamamlanması için mayıs ayına erteledi.

Son Güncelleme: 9.04.2021 14:33:49
ETİKETLERtokkal  savunma  zanlı  katil