UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

DEPREMİN SİMGE İSİMLERİNDEN BUSE HASYILMAZ DÜNYAEVİ GİRDİ!

İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde enkazın altında kaldıktan 9.5 saat sonra çıkarılan depremin simge isimlerinden Buse Hasyılmaz dünyaevine girdi.

DEPREMİN SİMGE İSİMLERİNDEN BUSE HASYILMAZ DÜNYAEVİ GİRDİ!

İzmir’de 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen 6.9 büyüklüğünde, çok sayıda kişinin yaralandığı ve hayatını kaybettiği depremin sembol isimlerinden Buse Hasyılmaz dünyaevine girdi. Enkaz altında kalan Buse Hasyılmaz yaklaşık 9,5 saat sonra kurtarılmıştı.

Depremin sembol isimlerinden olan Buse Hasyılmaz, Nurullah Yalçın ile evlendi. Buse Hasyılmaz’ın enkaz altındayken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile telefon görüşmesi hafızalara kazınmıştı. Hasyılmaz ve Yalçın çiftinin şahidi Bekir Pakdemirli’nin eşi Ahu Pakdemirli oldu.

Bornova ilçesi Uğur Mumcu Nikah Sarayı’ndaki nikah töreninde, çiftin şahitliğini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin eşi Ahu Pakdemirli ve Levent Maden yaptı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli enkaz altında kurtarılmayı bekleyen Buse ile yaptığı telefon görüşmesinde “Ben Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli. Devlet olarak buradayız. Seni kurtarmak istiyoruz. Sadece senden sakin olmanı istiyorum, bana tarif et” demişti.

Hasyılmaz’ın ise “Ben kedi sesi yapayım, siz de içeriye köpek gönderin beni bulsun” sözleri hafızalarda yer etmişti.

Son Güncelleme: 5.03.2021 23:01:29
ETİKETLERbuse hasyılmaz  deprem  izmir