UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

WOODY ALLEN'IN HAKKINDAKİ TACİZ İDDİALARI YENİDEN GÜNDEME GELDİ

Ünlü yönetmen Woody Allen'ın evlatlık kızı Dylan Farrow'a çocukken cinsel istismarda bulunduğuna ilişkin iddia, dört bölümlük bir belgesel serisinde bir kez daha gündeme geldi. Belgeselde, Farrow'un çocukken kaydedilmiş görüntülerinde söz konusu istismarın tavan arasında yaşandığı anlatılıyor.

WOODY ALLEN'IN HAKKINDAKİ TACİZ İDDİALARI YENİDEN GÜNDEME GELDİ

HBO televizyon kanalında yayınlanmaya başlanan belgeselde, ilk kez Dylan Farrow'un çocukken kaydedilmiş görüntüleri yer alıyor. Söz konusu görüntülerde Dylan Farrow, "tavan arasında" yaşandığını söylediği istismarı anlatıyor.

Son belgeselin "yalanlarla dolu" olduğunu savunan Allen hakkında istismarın gerçekleştiği öne sürülen dönemde soruşturma başlatılmış fakat dava açılmamıştı.

Savcılığın atadığı psikologlar, Dylan Farrow'un istismara uğramadığı sonucuna varmışlardı. Ancak daha sonra savcılardan biri, Allen'ın yargılanmasını sağlayacak bulgular olmasına rağmen, çocuğu korumak için dava açmamayı tercih ettiğini söylemişti.

Woody Allen, bu iddiaların eşi, Mia Farrow tarafından ortaya atıldığını savundu.

Guardian gazetesinde yer alan habere göre, belgeselde iki dikkat çekici bölüm yer alıyor. Bunlardan birincisi 1993 yılında, Allen'ın savunma ekibi tarafından yönetmenin suçsuzluğuna kanıt olarak gösterilen psikolojik değerlendirme süreci ile ilgili.

O dönem, üvey kızı Dylan Farrow ile yaşadıklarına ilişkin yapılan görüşmelerde kullanılan teknikler, birden fazla çocuk psikoloğu tarafından "travma tekrarına" neden olacağı için geçersiz olarak değerlendiriliyor.

Soruşturma sürecinde yapılan, toplam dokuz görüşmede 7 yaşındaki Dylan'ın "tutarsız" ifadelerde bulunduğu sonucuna varılmıştı.

Belgesel, o dönem soruşturmaya atanan New Yorklu sosyal hizmetler görevlisinin de ünlü yönetmenin ifadelerine inandığını ortaya koydu.

Belgeselde, Mia Farrow'un 7 yaşındaki Dylan ile yaptığı konuşmalar da kamuoyu tarafından ilk kez görülüyor.

Son Güncelleme: 24.02.2021 17:31:30
ETİKETLERWOODY ALLEN  TACİZ