UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

PUTİN BATI'YI UYARDI!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Batılı ülkelerin Rusya’nın son yıllarda elde ettiği başarıları hazmedemediğini söyleyerek, internet üzerinden Rusya’ya yönelik düşmanca saldırıların devam etmesi halinde erişimin kapatılabileceği tehdidinde bulundu.

PUTİN BATI'YI  UYARDI!

 

Moskova’da dün önde gelen medya kuruluşları yöneticileriyle yaptığı görüşmede durum değerlendirmesi yapan Putin, hapse gönderilen muhalif lider Aleksey Navalni konusunun canını oldukça sıktığını da imalı bir dille itiraf etmiş oldu.

‘BİZİ ZAYIFLATMAK İSTİYORLAR’

Navalni’nin adını ağzına almadan onun hakkında, “Hırslı ve iktidara göz dikmiş figüran” ifadesini kullanan Putin, “Tüm dünyada olduğu gibi Rusya’da da halkın salgından bezmiş olduğu bir ortamda sahneye çıkan bu figüran, vatandaşlarımızın hoşnutsuzluğunu kendi çıkarları doğrultusunda kullanmak istiyor. Rusya’nın son yıllarda elde ettiği başarıları hazmedemeyen Avrupa ve ABD ise bizi zayıflatmak için bu tür çıkışlara destek veriyor. Burada yeni bir şey yok” dedi. Rusya’nın iç istikrarını bozmak için yürütülen bu faaliyetlerin genelde internet üzerinden gerçekleştirildiğini de vurgulayan Putin, “Rusya’ya yönelik muhalif saldırıları genelde internet üzerindeki servisler organize ediyor. Bu saldırılar bariz düşmanlık hali alması durumunda erişimi kapatmayı da düşünebiliriz. Rusya kendi sosyal ağlarını geliştirme konusunda hazırlıklarını tamamlamak üzere” ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 15.02.2021 09:15:31
ETİKETLERputin