UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

İKRA NUR’UN AYLAR ÖNCE DEREDE CESEDİ BULUNMUŞTU!

Giresun'un Bulancak ilçesinde geçen yıl evinin yakınındaki bahçede otlayan büyükbaş hayvanlara bakmaya gittikten sonra kaybolan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi'nin, 3 gün sonra derede cansız bedeni bulunmuştu. Küçük kızın ölümüyle ilgili dedesinin ve amcasının da aralarında olduğu 7 kişi gözaltına alındı.

İKRA NUR’UN AYLAR ÖNCE DEREDE CESEDİ BULUNMUŞTU!

Giresun'un Bulancak ilçesi İcilli köyü Kıran Mahallesi'nde, evinin yakınındaki bahçede geçen yıl 27 Haziran'da saat 18.00 sıralarında, 6 yaşındaki kardeşi ve kuzeni ile oynayan, Nazlı-Serdar Tirsi çiftinin kızları İkra Nur, büyükbaş hayvanların yanına gitti.

Küçük İkra Nur geri dönmeyince, kardeşi ve kuzeni ailesine haber verdi. Çevrede arama yapan Tirsi ailesi, kızlarını bulamayınca jandarmadan yardım istedi. Köye gelen jandarma, AFAD ve AKUT ekipleri arama çalışması başlattı.370 hektar alanda yaklaşık 150 kişilik uzman ekibin iz takip ve kadavra köpekleri, drone ve termal kameralar ile aradığı İkra Nur, 3 gün sonra evlerinden 7 kilometre uzaklıktaki Salman mevkisi Adaköy deresinde ölü bulundu.

ADLİ TIP RAPORU HAZIRLANIYOR

İkra Nur Tirsi'nin ölümüyle ilgili cinayet şüphesi üzerine Bulancak Cumhuriyet Savcılığı'nca başlatılan çok yönlü soruşturma sürdürülüyor. İlk tespitlere göre travmatik bulguya rastlanmayan İkra Nur'un ölüm nedeni, otopside yapılan çoklu organ incelemesi sonucu ortaya çıkacak. Bedeninde cinayeti destekleyen herhangi bir bulgu tespit edilemeyen İkra Nur'un iç organlarından alınan parçalara, çoklu organ incelemesi yapılacak. Trabzon Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemenin ardından parçalar, İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

20 KİŞİDEN DNA ÖRNEĞİ ALINDI

İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla İkra Nur Tirsi'nin ölümünü araştırmak üzere görevlendirilen özel ekip ise çalışmalarına devam ediyor. Soruşturmada kızın dereye düşerek öldüğü ya da öldürüldükten sonra dereye atılmış olabileceği ihtimalleri titizlikle araştırılıyor. Bu kapsamda köyde, aralarında aile bireylerinin de yer aldığı 20 kişiden DNA örneği alındı. İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilen DNA örnekleri inceleniyor.

DEDE VE AMCA DAHİL 7 KİŞİ GÖZALTINDA

Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İkra Nur Tirsi'nin ölümü ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında aralarında dedesinin ve amcasının da olduğu 7 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerin sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

Son Güncelleme: 12.02.2021 18:56:41
ETİKETLERİKRANUR  ÖLÜM