UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

HERKES AŞI OLANA KADAR ÜLKE DIŞINA TATİL YASAĞI!

İngiltere Ulaştırma Bakanı Shapps, herkesin koronavirüs aşısı olana kadar ülke dışında tatil yasağının devam edeceğini söyledi.

HERKES AŞI OLANA KADAR  ÜLKE DIŞINA TATİL YASAĞI!

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps BBC'ye açıklama yaptı.

Ülke dışına seyahat kısıtlamalarının kaldırılması için neyin değişmesi gerektiğine dair soruya, "Her şeyden önce herkesin aşılarını yaptırmaları" yanıtını verdi.

Tatil rezervasyonu yapmanın çok erken olduğu konusunda uyarıda bulunan Shapps, kısıtlamaların kaldırılmasında hem İngiltere'deki hem de başka yerlerdeki aşı yapılma oranlarını dikkate alacaklarını vurguladı.

"Sadece buradaki durumu kontrol edebiliyoruz"

Shapps, 13 milyondan fazla kişiye aşı yaptıklarına, bunun da Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin tamamının toplamından çok daha fazla olduğuna dikkati çekerek, "Bu nedenle daha geniş bir şekilde uluslararası seyahat yasağını kaldırabilmek için diğer ülkelerin de bize yetişmesini beklememiz gerekecek. Çünkü sadece buradaki durumu kontrol edebiliyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Shapps, insanların şu anda ne yurt içi ne de yurt dışı tatil rezervasyonu yapmaması gerektiğini vurguladı.

İngiltere, 5 Ocak'ta yürürlüğe giren karantina kapsamında, iş ve sağlık gibi mecburi durumlar haricindeki tüm seyahatleri yasaklamıştı.

Son Güncelleme: 10.02.2021 22:54:50
ETİKETLERAŞI  KISITLAMA  İNGİLTERE