UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

ÖLÜM RAPORUNA 'CORONAVİRÜS' YAZMAYIN DEYİP SALDIRDILAR!

Coronavirüs’le mücadelede ön safta mücadele eden sağlık emekçileri bir kez daha saldırıya uğradı. Bu sefer olayın yaşandığı adres Gaziantep'ti. Son dakika haberine göre Coronavirüsten yakınlarını kaybeden kişiler, ölüm raporuna 'Coronavirüs' yazıldığı gerekçesi ile sağlık çalışanlarını darbetti. Hastaneyi basan 20 kişi, ortalığı birbirine kattı. Saldırıda 1'i hemşire 3 sağlık personeli hafif yaralandı.

ÖLÜM RAPORUNA 'CORONAVİRÜS' YAZMAYIN DEYİP SALDIRDILAR!

Dün öğle saatlerinde Çıksorut Mahallesi'nde bulunan özel bir hastanede iddiaya göre, Mehmet Ali K.(71), koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından özel hastanede tedaviye alındı. 15 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Mehmet Ali K., bugün öğle saatlerinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ölüm haberini alarak hastaneye gelen yakınları, Mehmet Ali K.'nın ölüm nedeninin hastane kayıtlarına 'Coronavirüs' olarak yansıyacağını öğrendi. Bunun üzerine ölen kişinin yakınları ile sağlık görevlileri arasında tartışma çıktı.

ÖLÜM NEDENİ OLARAK 'CORONAVİRÜS' YAZILINCA OLAY ÇIKTI

Sağlık görevlilerine ölüm nedenine 'koronavirüs' yazılmasını istemediklerini söyleyen Mehmet Ali K.'nın yakınları, bunun mümkün olmadığının söylenmesiyle taşkınlık çıkarmaya başladı.

3 SAĞLIK PERSONELİ YARALANDI

Yaklaşık 20 kişilik grup, tartıştıkları ve kendilerine uyarılarda bulunan sağlık görevlilerine saldırdı. Saldırıda 1'i hemşire 3 hastane görevlisi hafif yaralandı.

Son Güncelleme: 8.02.2021 10:00:26
ETİKETLERcorona  ölüm raporu