UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TAKSİDE İÇKİ İÇERKEN YAKALANDI, İNMEMEK İÇİN DİRENDİ

Bursa'da sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle polis denetiminde ilginç bir olay yaşandı. Polisin durdurduğu ticari taksinin içinde genç bir kadın alkol alırken yakalandı. 'Hastaneye gidiyorum' diyen genç kadına 3 bin 150 TL para cezası verildi. Taksiden inmemek için ekiplere direnen kadını ikna etmek 15 dakika sürdü.

TAKSİDE İÇKİ İÇERKEN YAKALANDI, İNMEMEK İÇİN DİRENDİ

Olay, merkez Yıldırım ilçesi, Ankara Yolu Caddesi’nde bulunan uygulama noktasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle uygulama yapan polis ekipleri, durdurdukları bir ticari taksinin içerisinde müşteri olduğunu fark etti. Polis ekiplerinin ‘Neden dışarıdasınız?’ sorusu üzerine "Hastaneye gidiyorum" diyen kadının izin belgesi olmadığı ortaya çıktı.

Bu sırada aracın içerisine bakan ekipler, müşteri R.Ö.’nün elinde alkol bardağı olduğunu ve içinin de dolu olduğunu gördü. İdari ceza uygulanmak üzere taksiden inmesi istenilen R.Ö., ekiplere direnerek araçtan inmek istemedi. Yaklaşık 15 dakika süren ikna çabasının ardından genç kadın taksiden indirildi.

'Sokağa Çıkma Kısıtlamasına Uymamak' suçundan 3 bin 150 TL para cezası uygulanan genç kadın, geldiği taksiye yeniden binerek bölgeden ayrıldı. R.Ö., kendini görüntüleyen basın mensuplarına ‘Ben hiçbir şey yapmadım, üzerimi aradılar bir şey çıkmadı, çekmeyin’ diye tepki gösterdi.

Son Güncelleme: 18.01.2021 11:47:02
ETİKETLERbursa  alkol  taksi