UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

İŞTE BANKALARA GÖRE KREDİ KARTINA TAKSİT SAYILARI!

Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni ödemek için sayılı günler kala bankalar kredi kartlarına taksit miktarlarını duyurdu. Araç sahibi herkesin ödemesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi için son tarih 31 Ocak!

İŞTE BANKALARA GÖRE  KREDİ KARTINA TAKSİT SAYILARI!

Türkiye’de trafiğe kayıtlı yaklaşık 24 milyon araç bulunuyor. Tüm araç sahiplerinin yılda 2 defa ödemesi gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi var. Ocak ve Temmuz aylarında ödenmesi gereken MTV için bankalar kampanyalar düzenliyor.

Geçtiğimiz yıllarda daha cömert kampanyalar düzenleyen bankalar son yıllarda taksit sayılarını 2’ye kadar düşürdü. Geçtiğimiz yıllarda kredi kartıyla ödeme yapanlar otomobiller için ücretsiz check-up’lar, oto aksesuar kampanyaları, indirimli oto kuaför hizmetleri de alabiliyordu. Bununla birlikte 6 taksite varan uzun ödeme koşullarına sahip oluyordu.

EN YÜKSEK 4 TAKSİT

Bankalar müşterilerine Motorlu Taşıt Vergisi ödemesi için en yüksek 4 taksit imkanını sunuyor. Yüksek taksitten yararlanmak için de ekstra bazı işlemler yapılması gerekiyor. QR kod, mobil ödeme gibi farklı yöntemlerle taksit sayıları birer adet artırılabiliyor.

MTV NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?

Motorlu Taşıtlar Vergisi, aracın motor hacmi, yaşı, matrahı ve tescil tarihine göre belirleniyor. 2018 yılından önce tescil edilmiş araçların MTV’leri 2018’den sonra tescil edilmişlere nazaran daha düşük çıkıyor.

Son Güncelleme: 18.01.2021 10:10:32