UÇANKUŞ İHBAR HATTI: Whatsapp Telefon: 0 532 472 88 88 E-Posta: haber@ucankus.net Haber Merkezi: 0212 283 54 54

TUVALET SKANDALI!

Son günlerini yaşayan Trump yönetiminde sular durulmuyor… İddialara göre ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump ve eşi Jared Kushner, güvenliklerinden sorumlu gizli servis elemanlarının evlerindeki tuvalet ve banyoları kullanmalarını yasakladı.

TUVALET SKANDALI!

ABD’nin The Washington Post gazetesinde geçtiğimiz gün çıkan habere göre, Başkan Donald Trump'ın en büyük kızı Ivanka Trump ve başkanın üst düzey yardımcılarından biri olan eşi Jared Kushner gizli servis elemanlarının evlerindeki tuvalet ve banyoları kullanmalarını yasakladı.

Habere göre, Donald Trump’ın kızı ve damadı 2017'de Washington’un zengin semtlerinden Kalorama’da bulunan büyük malikaneye taşınmalarının ardından, evdeki 6 banyo ve tuvaletin gizli servis ajanları tarafından kullanılmasını yasakladı.

Ivanka ve Jared’in güvenliklerinden sorumlu birçok personelin tuvalet ve banyo ihtiyacının karşılanamadığı haberleri Beyaz Saray’da huzursuzluğa sebep oldu.

Habere göre, Başkan’ın kızı ve damadının evinde yaşayan gizi servis ajanları tuvalet, banyo ihtiyaçlarını eski Başkan Barrack Obama ve Başkan Yardımcısı Mike Pence’in evlerinde güvenlik personeline ait olan diğer tuvaletlerden karşılıyordu.

Ayrıca bazı gizli servis elemanlarının ihtiyaçlarını Trump / Kushner çiftinin evlerinden yaklaşık 3km. uzaklıkta bulunan çeşitli işyerlerinde karşıladığı da oluyordu.

ABD’de sular durulmuyor, gizli servis elemanlarıyla ilgili flaş iddia...

Konu gizli servis elemanları tarafından üst mercilere şikâyet edilince federal hükümet ajanların banyo ve tuvalet için ihtiyaçları için Trump / Kushner konutunun karşısındaki caddede aylık kirası 3.000 dolar olan stüdyo tipi bir daire kiraladı.

Kiralanan dairede yaklaşık 100.000 dolar (yaklaşık 737.000 lira) harcanarak ajanların tuvalet ve banyo ihtiyaçları doğrultusunda tadilatlar yapıldı.

Öte yandan Beyaz Saray sözcüsü Judd Deere’nin, The Washington Post gazetesine yaptığı açıklamada iddiaları yalanladığı bildirildi.

Son Güncelleme: 15.01.2021 09:33:21
ETİKETLERdonald trump  trump  ivanka trump  jared kushner